Połącz się z nami

Newsy

Apple celowo spowalnia starsze iPhone’y

Działanie to ma pomóc w konserwacji baterii.

Opublikowane

dnia

Posiadacze iPhone’ów starszych generacji mogli ostatnimi czasy zauważyć, że ich telefon stał się nieco wolniejszy. To nie bug, ale zamierzona funkcja. Apple wprowadziło zmiany w iOS, które mają pomagać w konserwacji baterii starszych telefonów kosztem ich wydajności.

Zmiany mają kompensować utratę sprawności akumulatorów litowo-jonowych, które „starzeją się” wraz z użytkowaniem telefonu. Rozwiązanie to ma zapobiegać niespodziewanym zamknięciom systemu, które iPhone wykonuje, kiedy procesor zażąda od baterii energii na przeprowadzenie wyjątkowo intensywnego procesu a akumulator jest naładowany w mniej niż 50%. Rozwiązanie zaproponowane przez Apple polega na zmniejszeniu wydajności procesora tak, aby problem ten nigdy nie wystąpił. Dotyczy ono jedynie smartfonów iPhone 6, 6S, SE (iOS 10.2.1) i 7 (iOS 11.2).

Decyzja ta oczywiście wywołała wiele kontrowersji. Część  użytkowników doceniła fakt, że ich telefon nie wyłączy się nagle w momencie, w którym mają do dyspozycji jedynie cenne 30% baterii. Wielu osobom to rozwiązanie jednak się nie spodobało do tego stopnia, że pozwali Apple do sądu. Pozwy złożone zostały w sprawie o niedotrzymanie umowy konsumenckiej przez producenta i wskazują, że spowolnienie telefonu nie tylko utrudnia codzienne korzystanie z niego, ale również obniża wartość telefonu podczas odsprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne