Połącz się z nami

Newsy

Pierwsze oficjalne specyfikacje sieci 5G

Dwa tryby: samodzielne 5G lub współpraca z siecią LTE.

Opublikowane

dnia

Po szeregu testów przeprowadzonych przez indywidualnych producentów, w tym Qualcomm i Ericssona, przyszedł czas na konkretne specyfikacje dotyczące standardu 5G. Na razie organizacja ratyfikująca 3GPP przyjęła jeden z dwóch trybów sieci: współpracujący z istniejącym standardem LTE.

Standard NSA 5G NR (Non-Standalone 5G New Radio) uchwalony został przez 3rd Generation Partnership Project podczas konferencji w Lizbonie. Specyfikacje dotyczą częstotliwości zarówno niskiego (od 600 MHz) jak i wysokiego pasma (do 50 GHz). Uwzględniają one również pasmo 3,5 GHz, kiedyś zarezerwowane dla technologii WiMAX, zaś obecnie coraz częściej wskazywane jako korzystną alternatywę dla wyższych częstotliwości. 

Ogłoszenie specyfikacji umożliwi wszystkim producentom hardware’u rozpoczęcie prac nad podzespołami współpracującymi z nowym standardem. To na razie połowa sukcesu – przyjęte ustalenia dotyczą jedynie sieci wykorzystujących istniejące sieci LTE i ich infrastrukturę.  W pierwszej połowie 2018 roku 3GPP podejmie prace nad samodzielnym standardem 5G. Przy aktualnym postępie prac przewiduje się, że pierwsze sieci 5G pojawią się już w 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne