Połącz się z nami

Technologie

Aparaty fotograficzne mogą być poddane atakom ransomware

Wystarczy zainfekowany punkt dostępu Wi-Fi.

Opublikowane

dnia

Zachowanie bezpieczeństwa w sieci jest niełatwą sprawą – zagrożeń przybywa, podobnie jak metod ataku. Eksperci bezpieczeństwa z Check Point Software przeprowadzili badanie polegające na próbie zainfekowania aparatu fotograficznego wyposażonego w moduł Wi-Fi, które dowiodło, że utrata zdjęć w taki sposób jest możliwa.

Jako cel ataku posłużyła lustrzanka Canon EOS 80D, ale inne modele aparatów z łącznością internetową również mogą być zagrożone – problem dotyczy powszechnie stosowanego nieautoryzowanego połączenia PTP (Picture Transfer Protocol), które pozwala na przejęcie dostępu nad urządzeniem poprzez połączenie Wi-Fi.

Do zainfekowania wystarczy specjalnie przygotowany punkt dostępu internetowego. Gdy aparat znalazł się w jego zasięgu, badacze wykorzystali lukę bezpieczeństwa, włamali się na kartę SD i zaszyfrowali wszystkie znalezione zdjęcia. W ten sposób przeprowadzili oni atak typu ransomware, czyli związany z żądaniem pieniędzy za odblokowanie ukrytej zawartości. W przypadku niezapłacenia okupu zaatakowany użytkownik musiałby na dobre pożegnać się ze zrobionymi fotkami, co skłania wiele osób do ulegnięcia żądaniom hakerów.

Badacze przekazali firmie Canon informacje o błędzie w marcu tego roku. Producent załatał już lukę, ale mimo tego zaleca użytkownikom korzystanie tylko z zaufanych punktów dostępu i wyłączanie funkcji Wi-Fi, gdy z niej nie korzystamy – to dobre rady nie tylko dla posiadaczy Canonów. Bardzo ważne jest również aktualizowanie oprogramowania aparatu na bieżąco.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne