Połącz się z nami

Technologie

Aparaty fotograficzne mogą być poddane atakom ransomware

Wystarczy zainfekowany punkt dostępu Wi-Fi.

Opublikowane

dnia

Zachowanie bezpieczeństwa w sieci jest niełatwą sprawą – zagrożeń przybywa, podobnie jak metod ataku. Eksperci bezpieczeństwa z Check Point Software przeprowadzili badanie polegające na próbie zainfekowania aparatu fotograficznego wyposażonego w moduł Wi-Fi, które dowiodło, że utrata zdjęć w taki sposób jest możliwa.

Jako cel ataku posłużyła lustrzanka Canon EOS 80D, ale inne modele aparatów z łącznością internetową również mogą być zagrożone – problem dotyczy powszechnie stosowanego nieautoryzowanego połączenia PTP (Picture Transfer Protocol), które pozwala na przejęcie dostępu nad urządzeniem poprzez połączenie Wi-Fi.

Do zainfekowania wystarczy specjalnie przygotowany punkt dostępu internetowego. Gdy aparat znalazł się w jego zasięgu, badacze wykorzystali lukę bezpieczeństwa, włamali się na kartę SD i zaszyfrowali wszystkie znalezione zdjęcia. W ten sposób przeprowadzili oni atak typu ransomware, czyli związany z żądaniem pieniędzy za odblokowanie ukrytej zawartości. W przypadku niezapłacenia okupu zaatakowany użytkownik musiałby na dobre pożegnać się ze zrobionymi fotkami, co skłania wiele osób do ulegnięcia żądaniom hakerów.

Badacze przekazali firmie Canon informacje o błędzie w marcu tego roku. Producent załatał już lukę, ale mimo tego zaleca użytkownikom korzystanie tylko z zaufanych punktów dostępu i wyłączanie funkcji Wi-Fi, gdy z niej nie korzystamy – to dobre rady nie tylko dla posiadaczy Canonów. Bardzo ważne jest również aktualizowanie oprogramowania aparatu na bieżąco.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne