Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje smartfonową matrycę 108 Mpix

Potrafi nagrywać wideo w jakości 6K.

Opublikowane

dnia

Aparaty fotograficzne znajdujące się w smartfonach coraz bardziej zbliżają się do pełnoprawnych lustrzanek i bezlusterkowców. Kolejny krok na tej drodze wykonał Samsung, którego współpraca z Xiaomi zaowocowała 108-megapikselową matrycą do urządzeń mobilnych.

Samsung ISOCELL Bright HMX to pierwszy aparat fotograficzny przeznaczony do smartfonów, który posiada ponad 100 milionów pikseli. Będzie on wykonywał zdjęcia w różnej rozdzielczości: w domyślnym trybie technologia Tetracell skompresuje cztery sąsiadujące piksele w jeden, generując tym samym obraz 27 Mpix, który ze względu na ilość skompresowanych informacji będzie jaśniejszy i ostrzejszy od takiego wykonanego klasycznym aparatem 27 Mpix. Oczywiście użytkownicy otrzymają możliwość robienia zdjęć w pełnej rozdzielczości 108 Mpix. Matryca będzie ponadto zdolna do nagrywania filmów w jakości 6K (6016 x 3384) w 30 kl./s, a technologia Smart ISO pozwoli na automatyczne dostosowywanie czułości ISO do warunków oświetlenia.

Matryca jest efektem współpracy Samsunga i Xiaomi. Kiedy możemy spodziewać się nowego aparatu w telefonach producentów? Przemysłowa produkcja podzespołu zacznie się jeszcze w tym miesiącu, a według plotek ISOCELL Bright HMX trafi najpierw do chińskiego smartfona, na przykład zapowiadanego na ten rok Xiaomi Mi Mix 4. Na pewno nie będzie ona stosowana w małych telefonach, ponieważ po prostu się w nich nie zmieści – matryca ma wielkość 1/1,33 cala, co oznacza, że jest niewiele mniejsza od tych wykorzystywanych w aparatach superkompaktowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Johny Łojker

    13/08/2019 o 15:01

    Szkoda tylko że karty pamięci oraz dyski SSD nie nadążają za postępem rozdzielczości matryc kamer i aparatów. Już w tej chwili potrzebowałbym kartę pamięci do telefonu o pojemności co najmniej 16 TB oraz conajmniej tyle samo do GoPro.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne