Połącz się z nami

Newsy

Aktualizacja NVIDIA Shield TV dodaje aplikację mobilną

Streaming na Twitcha, czat głosowy i wsparcie dla 120 Hz.

Popularny zestaw Android TV od NVIDIA właśnie doczekał się kolejnej aktualizacji. Dodaje ona nie tylko szereg nowych funkcji, którymi będziemy mogli cieszyć się podczas grania, ale także specjalną aplikację mobilną zastępującą pilota.

NVIDIA to producent rozwiązań dla graczy, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że nowości dotyczą przede wszystkim sfery gamingowej. Shield TV będzie od tej pory współpracował z ekranami o klasie odświeżania 120 Hz; poprawione zostało także wsparcie dla myszy i klawiatury. Osoby korzystające z pada Shield Controller będą mogły podłączyć do niego headset z mikrofonem i korzystać z czatu głosowego w grze. Możliwość porozmawiania z członkami drużyny ograniczona jest jednak tylko do tytułów dostępnych w ramach usługi GeForce Now. NVIDIA Shield TV umożliwi także bezpośrednie strumieniowanie rozgrywki na Twitcha i nagrywanie szczególnie intrygujących momentów poprzez Nvidia Share.

Najciekawszą nowością jest jednak aplikacja NVIDIA SHIELD TV. Służy ona do sterowania zestawem Android TV i poruszaniu się po jego interfejsie. Możliwość skorzystania z klawiatury i sterowania wirtualnym kursorem myszy sprawia, że wyszukiwanie zawartości za jej pomocą jest znacznie prostsze niż przy użyciu pilota. Aplikacja dostępna jest na iOS i Androida. Wszystkie opisane funkcje są już dostępne. Aby z nich skorzystać, posiadacze NVIDIA Shield TV powinni zaktualizować system do wersji 7.1.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Oficjalny start HBO Max

Newsy

TEST: Streaming gier wideo

Testy

Tropiciele – nowy serial kryminalny Cinemax

Newsy

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!