Połącz się z nami

Newsy

Aktualizacja NVIDIA Shield TV dodaje aplikację mobilną

Streaming na Twitcha, czat głosowy i wsparcie dla 120 Hz.

Opublikowane

dnia

Popularny zestaw Android TV od NVIDIA właśnie doczekał się kolejnej aktualizacji. Dodaje ona nie tylko szereg nowych funkcji, którymi będziemy mogli cieszyć się podczas grania, ale także specjalną aplikację mobilną zastępującą pilota.

NVIDIA to producent rozwiązań dla graczy, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że nowości dotyczą przede wszystkim sfery gamingowej. Shield TV będzie od tej pory współpracował z ekranami o klasie odświeżania 120 Hz; poprawione zostało także wsparcie dla myszy i klawiatury. Osoby korzystające z pada Shield Controller będą mogły podłączyć do niego headset z mikrofonem i korzystać z czatu głosowego w grze. Możliwość porozmawiania z członkami drużyny ograniczona jest jednak tylko do tytułów dostępnych w ramach usługi GeForce Now. NVIDIA Shield TV umożliwi także bezpośrednie strumieniowanie rozgrywki na Twitcha i nagrywanie szczególnie intrygujących momentów poprzez Nvidia Share.

Najciekawszą nowością jest jednak aplikacja NVIDIA SHIELD TV. Służy ona do sterowania zestawem Android TV i poruszaniu się po jego interfejsie. Możliwość skorzystania z klawiatury i sterowania wirtualnym kursorem myszy sprawia, że wyszukiwanie zawartości za jej pomocą jest znacznie prostsze niż przy użyciu pilota. Aplikacja dostępna jest na iOS i Androida. Wszystkie opisane funkcje są już dostępne. Aby z nich skorzystać, posiadacze NVIDIA Shield TV powinni zaktualizować system do wersji 7.1.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne