Połącz się z nami

Newsy

Aktualizacja NVIDIA Shield TV dodaje aplikację mobilną

Streaming na Twitcha, czat głosowy i wsparcie dla 120 Hz.

Opublikowane

dnia

Popularny zestaw Android TV od NVIDIA właśnie doczekał się kolejnej aktualizacji. Dodaje ona nie tylko szereg nowych funkcji, którymi będziemy mogli cieszyć się podczas grania, ale także specjalną aplikację mobilną zastępującą pilota.

NVIDIA to producent rozwiązań dla graczy, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że nowości dotyczą przede wszystkim sfery gamingowej. Shield TV będzie od tej pory współpracował z ekranami o klasie odświeżania 120 Hz; poprawione zostało także wsparcie dla myszy i klawiatury. Osoby korzystające z pada Shield Controller będą mogły podłączyć do niego headset z mikrofonem i korzystać z czatu głosowego w grze. Możliwość porozmawiania z członkami drużyny ograniczona jest jednak tylko do tytułów dostępnych w ramach usługi GeForce Now. NVIDIA Shield TV umożliwi także bezpośrednie strumieniowanie rozgrywki na Twitcha i nagrywanie szczególnie intrygujących momentów poprzez Nvidia Share.

Najciekawszą nowością jest jednak aplikacja NVIDIA SHIELD TV. Służy ona do sterowania zestawem Android TV i poruszaniu się po jego interfejsie. Możliwość skorzystania z klawiatury i sterowania wirtualnym kursorem myszy sprawia, że wyszukiwanie zawartości za jej pomocą jest znacznie prostsze niż przy użyciu pilota. Aplikacja dostępna jest na iOS i Androida. Wszystkie opisane funkcje są już dostępne. Aby z nich skorzystać, posiadacze NVIDIA Shield TV powinni zaktualizować system do wersji 7.1.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne