Połącz się z nami

Newsy

Aktualizacja NVIDIA Shield TV dodaje aplikację mobilną

Streaming na Twitcha, czat głosowy i wsparcie dla 120 Hz.

Opublikowane

dnia

Popularny zestaw Android TV od NVIDIA właśnie doczekał się kolejnej aktualizacji. Dodaje ona nie tylko szereg nowych funkcji, którymi będziemy mogli cieszyć się podczas grania, ale także specjalną aplikację mobilną zastępującą pilota.

NVIDIA to producent rozwiązań dla graczy, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że nowości dotyczą przede wszystkim sfery gamingowej. Shield TV będzie od tej pory współpracował z ekranami o klasie odświeżania 120 Hz; poprawione zostało także wsparcie dla myszy i klawiatury. Osoby korzystające z pada Shield Controller będą mogły podłączyć do niego headset z mikrofonem i korzystać z czatu głosowego w grze. Możliwość porozmawiania z członkami drużyny ograniczona jest jednak tylko do tytułów dostępnych w ramach usługi GeForce Now. NVIDIA Shield TV umożliwi także bezpośrednie strumieniowanie rozgrywki na Twitcha i nagrywanie szczególnie intrygujących momentów poprzez Nvidia Share.

Najciekawszą nowością jest jednak aplikacja NVIDIA SHIELD TV. Służy ona do sterowania zestawem Android TV i poruszaniu się po jego interfejsie. Możliwość skorzystania z klawiatury i sterowania wirtualnym kursorem myszy sprawia, że wyszukiwanie zawartości za jej pomocą jest znacznie prostsze niż przy użyciu pilota. Aplikacja dostępna jest na iOS i Androida. Wszystkie opisane funkcje są już dostępne. Aby z nich skorzystać, posiadacze NVIDIA Shield TV powinni zaktualizować system do wersji 7.1.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne