Połącz się z nami

Newsy

Boring Company obsługuje maszyny za pomocą pada do gier

„Gra” na Xboksie w świecie rzeczywistym.

Opublikowane

dnia

Kontrolery do gier wideo wychodzą poza świat konsol i komputerów. Coraz częściej wykorzystywane są one do innych zastosowań. Okazuje się, że pad do Xboksa One świetnie nadaje się do operowania ciężkich maszyn budowlanych. The Boring Company połączyło kontroler z jednym ze swoich wierteł.

Na krótkim filmie opublikowanym na Twitterze firma Elona Muska zaprezentowała niecodzienny sposób sterowania wiertłem, które drąży tunele testowe dla miejskiego systemu komunikacji Loop. Zamiast specjalną konsolą operator posługiwał się przewodowym padem z Xboksa One. Przyciski na kontrolerze zostały specjalnie zmapowane tak, aby umożliwić mu dostęp do najważniejszych ustawień. Wideo okraszone zostało komentarzem „najlepsza gra wideo na świecie”. Nie wiadomo, czy Boring Company wprowadzi to rozwiązanie na dobre, ale trzeba przyznać, że sterowanie ogromną maszyną budowlaną za pomocą dobrze znanego gadżetu do gier robi wrażenie.

Wykorzystywanie padów do gier jako systemów sterowania specjalistycznym sprzętem wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim pozwala ono na uproszczenie często skomplikowanych systemów sterowania za pomocą dobrze znanych, wygodnych i intuicyjnych kontrolerów. Prawie każdy z nas trzymał kiedyś pada w ręku, dlatego nauka obsługi nowej maszyny za jego pomocą ogranicza się do opanowania kombinacji przycisków. Eksperymenty z wykorzystaniem kontrolerów do Xboksa 360 prowadzi także U.S. Navy. Amerykańska marynarka wojenna zainstalowała je w okrętach podwodnych typu Virginia. Stanowią one część nowego systemu peryskopowego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne