Połącz się z nami

Newsy

SNES Classic trafi do sprzedaży już we wrześniu

Tym razem Nintendo postanowi zrobić trochę więcej kopii owej konsoli.

Pod koniec 2016 roku firma Nintendo postanowiła zagrać na naszych emocjach i w oczekiwaniu na Switcha wprowadziła na rynek odświeżonego klasyka w postaci NES Classic Edition. Ta retro petarda szybko stała się jednym z najbardziej pożądanych kawałków technologii w tamtym okresie. Sukces ten zachęcił japońskiego producenta do kontynuowania tego trendu i dlatego już we wrześniu przyjdzie nam się zmierzyć z konsolą SNES Classic.

SNES, czyli Super Nintendo Entertainment System w wersji Classic Edition idzie dokładnie tą samą ścieżką co jego zeszłoroczny protoplasta. Z zewnątrz konsola jest zminiaturyzowaną repliką oryginalnego SNES-a. Znajdziemy tu jednak wbudowany port HDMI i podobnie jak w przypadku NES-a fabrycznie zainstalowane gry (konkretnie 21). Jedną z niech jest nigdy wcześniej nie publikowany Star Fox 2. Poza tym fani retro klimatów będą mogli zagrać między innymi w Super Mario World, Super Mario Kart, The Legend Of Zelda: A Link ot the Past, Donkey Kong Country, Mega Man X czy F-Zero. W zestawie otrzymamy dwa kontrolery z długimi przewodami (czego nie można było powiedzieć o NES Classic). Co ciekawe w niektórych rejonach świata jak przed laty sprzedawana będzie wersja z inną obudową i nazwą Super Famicom. Istnieje również szansa, że tym razem Nintendo postanowi zrobić trochę więcej kopii owej konsoli. Z uwagi na ograniczoną produkcję zdobycie w zeszłym roku NES-a graniczyło z cudem.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!