Firma Tetco-Voxpilot, znana już na rynku platform VoiceXML dzięki produktowi Open Media Platform, uruchamia nowy pakiet oprogramowania Videofy studio, umożliwiający zarówno profesjonalne tworzenie materiału wideo w dowolnym formacie, jak i wprowadzanie go do systemów nadających interaktywne materiały wideo.
Przez długi czas, z powodu wysokich kosztów i skomplikowanej procedury wdrożenia, takie rozwiązania nie były dostatecznie rozwijane. Obecnie Tetco-Voxpilot oferuje użytkownikom, niemającym nawet zaawansowanej wiedzy ani doświadczenia technicznego, możliwość aktualizowania treści wideo przy bardzo niskich kosztach, a przez to zwiększania ich atrakcyjności.
W ramach Videofy studio, Tetco-Voxpilot upraszcza tworzenie materiałów wideo dzięki składnikowi Video Composer. W tym celu wystarczy:
- zastosować „przeciągnij i upuść” (drag and drop) w odniesieniu do filmów, obrazów, plików audio i tekstowych, które składać się będą na przyszły materiał wideo,
- zmontować ten materiał ustalając kolejność sekwencji wideo,
- opublikować tak otrzymany materiał.
Do zastosowania tego programu nie jest wymagana wcześniejsza znajomość języka VoiceXML.
Video Portal Creator pozwala wykorzystać treści wideo, a także inne zewnętrzne elementy dynamiczne wyłącznie w oparciu o interfejs graficzny. Po zakończeniu tego etapu pozostaje już tylko załadowanie stworzonego materiału na serwery, z których stanie się on dostępny w czasie rzeczywistym.
„Udało nam się wreszcie uwolnić od ograniczeń technicznych i finansowych związanych dotychczas z udostępnianiem materiałów wideo w sieciach komórkowych 3G” – komentuje Tristan Dessain-Gelinet, dyrektor generalny firmy Tetco-Voxpilot. „Dzięki uproszczonej procedurze tworzenia treści wideo, dostawcy usług i operatorzy mają obecnie do dyspozycji narzędzie umożliwiające łatwe i szybkie aktualizowanie oferty serwisów wideo przy niskich kosztach, podnosząc przy tym liczbę połączeń i wielkość przychodów”.
Dostawcy usług i operatorzy telekomunikacyjni będą więc mogli oferować abonentom nowe treści dzięki regularnie aktualizowanym materiałom wideo, zawierającym profesjonalne bądź amatorskie nagrania (jak wideoblogi społecznościowe), dynamiczne reklamy kontekstowe na stronach z filmami wideo dla abonentów, klipy wideo łączące treści statyczne i zawartość dynamiczną, jak na przykład serwisy kartograficzne, prognozy meteo, bieżące wiadomości itd.