Połącz się z nami

Newsy

Microsoft Build 2017, czyli dzień drugi

Microsoft chce zostać kumplem wszystkich.

Opublikowane

dnia

Drugi dzień konferencji Microsoft Build był zdecydowanie bardziej nastawiony na zwykłych konsumentów, niż deweloperów, którzy mieli swoje 3 godziny dzień wcześniej. Wczoraj jednak pierwsze skrzypce grała kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10, która wprowadzi szereg nowości do środowiska Microsoftu.

System Windows 10 otrzyma aktualizację, którą nazwano Fall Creators Update. Już z samej nazwy nawet mniej biegli znawcy języka Szekspira będą w stanie wywnioskować, że będzie ona miała miejsce tej jesieni i skupi się na twórcach wszelkiego rodzaju treści. Wśród nowości znajdziemy między innymi „schowek” oparty na chmurze, który pozwoli nam przenosić treści z jednego urządzenia na drugie, nowy Task View i możliwość rozpoczynania pracy nad np. prezentacją na jednym komputerze i kończenia jej na drugim. Właściciele komputerów Apple z pewnością rozpoznają tą funkcje (w systemie macOS znajdziemy ją pod pseudonimem Continuity). Kolejną duża nowością ma być lepsza integracja chmury OneDrive z naszymi lokalnymi plikami w komputerze. Microsoft nazywa to Files On-Demand i opiera się na możliwości szybkiego podglądu wszystkich plików (nawet tych niezsynchronizowanych na innych urządzeniach) i synchronizacji z chmurą tylko tych które potrzebujemy. Równie znaczącym dodatkiem ma być funkcja Timeline, która pozwoli nam prześledzić wszystkie nasze działania na komputerze kilka dni wstecz. Na deser wraz z aktualizacją użytkownicy dostaną aplikację Story Remix, która w wielkim uproszczeniu jest Movie Makerem na sterydach. Edytując filmy będziemy mogli dodawać wiele równych elementów, z których najciekawiej zapowiadają się animacje 3D.

Kolejnym dużym ogłoszeniem było wprowadzenie nowego języka projektowego, który nazwano Fluent Design System. Do tej pory projekt ten nosił nazwę Project Neon. Z tego co mogliśmy wczoraj zobaczyć w dużym stopniu jest on oparty na Material Design stworzonym przez Google, ale z kilkoma znaczącymi różnicami. Dzięki temu posunięciu Microsoft ma nadzieję zunifikować wygląd swoich aplikacji i nadać im pewnej lekkości, która lepiej będzie się prezentować na ekranie.

Po wczorajszym wieczorze możemy również być pewni, że Microsoft chce zostać kumplem wszystkich. Nie tylko znajdziemy pod koniec roku iTunesa w sklepie z aplikacjami Microsoftu, ale również Spotify. Wspomniana funkcja „Schowek” w chmurze będzie z kolei dostępna poprzez aplikację Swiftkey między innymi na smartfonach z Androidem. Ponadto samo projektowanie i testowanie aplikacji na iOS będzie teraz możliwie na systemie Windows poprzez program Xamarin Live Player i Visual Studio.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne