Google stworzy telewizję XXI wieku. Microsoft próbuje ubić Windowsa XP. Spamerzy atakują ciekawskich na Facebooku, a studenci przepisują Wikipedię.
Dawno nie pisaliśmy o Google, a tymczasem, po cichu przygotowuje się do wyjścia poza Internet. New York Times twierdzi, że Google stworzy telewizję. Pomogą mu w tym Intel (da procesor), Sony (złoży telewizor) i Logitech (zaprojektuje piloto-klawiaturę). Oczywiście urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida. To interesujące, bo w takim przypadku Android będzie konkurować jednocześnie z Windowsem Phone i Media Center.
Nie wiadomo czy otrzymamy tylko łatwiejsze w obsłudze YouTube, czy Google zafunduje nam prawdziwe VoD. A może rewolucja będzie polegać na serwowaniu reklam dopasowanych do odbiorcy w telewizji?
Jeśli Google TV oznacza koniec reklam proszków do prania, to jesteśmy na tak!
Źródło: http://www.nytimes.com/2010/03/18/technology/18webtv.html
Kto ogląda twój profil na Facebooku?
Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro znalazł na Facebooku 25 aplikacji, które mają służyć do ujawniania danych o osobach przeglądających nasz profil. Oczywiście żadna z tych aplikacji nie działa (w API Facebooka nie ma funkcji pozwalającej na sprawdzanie kto odwiedza profil). Aplikacje służą spamerom, którzy przekierowują użytkowników na strony z reklamami.
Zespół Facebooka działa jednak szybko, a już dwa dni po opublikowaniu wpisu na blogu Fergusona wszystkie wymienione aplikacje zostały zbanowane. Skoro spamerzy już zaatakowali, to pozostaje nam tylko czekać na pierwsze wirusy przenoszące się przez Facebooka.
Źródło: http://countermeasures.trendmicro.eu/
Studenci kopiują Wikipedię
Wikipedia jest głównym źródłem podczas pisania prac licencjackich i magisterskich ponad połowy studentów uczelni publicznych i trzech czwartych niepublicznych – pokazują badania profesora Mariusza Jędrzejki z SGGW.
Wikipedia jest niezłym źródłem informacji, jeśli tylko chcemy dowiedzieć się kiedy urodziła się Katarzyna Figura albo jaka jest liczba mieszkańców USA, jednak posługiwanie się nią w pracy naukowej wydaje się być trochę nie na miejscu.
Wystarczy tylko wspomnieć, że jedna trzecia polskich wikipedystów nie ukończyła studiów. Istnieje więc spora szansa, że cytując Wikipedię, w rzeczywistości zacytujemy jakiegoś gimnazjalistę. Czy to wyglądałoby poważnie?
Źródło: http://www.wprost.pl/ar/190073/Magister-z-Wikipedii/
Windows XP bez IE9
Microsoft poinformował, że na Windowsie XP nie zainstalujemy Internet Explorera 9. Byłby to całkiem dobry sposób na przekonanie 60% użytkowników komputerów, którzy cały czas korzystają z tego dziewięcioletniego systemu, na przesiadkę na coś nowszego.
Obawiamy się jednak, że będzie inaczej. Użytkownicy Windowsa XP pozostaną przy starszych, dziurawych wersjach przeglądarki, a w najlepszym przypadku skorzystają z Firefoksa lub Opery.
A może przy kolejnym przedłużaniu wsparcia dla Windowsa XP (ktoś ma wątpliwości, że takie nastąpi?) okaże się, że Microsoft zmiękł i jednak zaoferuje IE9 użytkownikom XP?
Źródło: http://news.yahoo.com/s/pcworld/20100318/tc_pcworld/ie9wontsupportwindowsxp
Cytat tygodnia
„Tak, musimy ruszać się szybciej” – Olli-Pekka Kallasvuo, CEO Nokii zauważył, że firma została parę lat za konkurencją.
Źródło: http://www.businessweek.com/technology/content/mar2010/tc20100316_708117.htm