Połącz się z nami

Newsy

Football Manager 2006 – W drodze na piłkarski Olimp

Ileż razy oglądając transmisję meczu piłkarskiego krytykowaliśmy trenera za niewłaściwe ustawienie drużyny lub spóźnione zmiany. Równie często narzekaliśmy zapewne na chybione transfery. Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć stery nad ulubioną drużyną.

Mistrzowie gatunku

Programiści z firmy Sports Interactive są niewątpliwie mistrzami tego gatunku gier. Miłośnicy menedżerów piłkarskich pamiętają doskonale stworzoną przez nich serię Championship Manager, która przez długie lata cieszyła się opinią najlepszego tytułu poświęconego tej tematyce.

Po rozstaniu z dotychczasowym wydawcą firma zachowała prawa do programu i rozwija go pod nowym tytułem. Football Manager 2006 to druga odsłona nowej serii.

Tabele, statystyki, zestawienia

Ogromnym atutem Football Managera 2006 jest rozbudowana baza danych, w której zgromadzono informacje o klubach i zawodnikach. Gracz rozpoczynający karierę może wybierać spośród ponad pięciu tysięcy drużyn występujących w przeszło pięćdziesięciu ligach świata. Znajdziemy wśród nich m.in. polską I i II ligę.

Obejmując stanowisko menedżera stajemy się odpowiedzialni za przygotowanie odpowiedniej taktyki, dobór składu, transfery, treningi i kontakty z mediami. W pracy tej mogą nas wspomagać odpowiednio dobrani asystenci.

Ocena formy poszczególnych zawodników, ich predyspozycji, zgrania i talentu jest prowadzona w oparciu o liczne tabele, statystyki i zestawienia.

Przebieg meczu jest przedstawiany w sposób symboliczny. Obserwujemy bowiem poruszające się po boisku kulki, reprezentujące poszczególnych zawodników. W tego typu pozycji sposób wizualizacji spotkania ma jednak znaczenie drugorzędne. Najważniejsze są dane, możliwości stojące przed menedżerem i wygodny interfejs użytkownika.

Tryb wieloosobowy

Rywalizacja z innymi osobami może być prowadzona na kilka sposobów. Pierwszą możliwość stanowi wspólna gra na jednym komputerze. Drugi wariant to prowadzenie rozgrywki za pośrednictwem sieci lokalnej.

Trzecią możliwością jest wykorzystanie internetu. Gracz może stworzyć własny serwer i zaprosić znajomych do rywalizacji lub też przyłączyć się do rozgrywki, wprowadzając adres IP już istniejącego serwera.

Podsumowanie

Football Manager 2006 to niezwykle rozbudowana gra zapewniająca użytkownikom możliwość sprawdzenia się w roli menedżera ulubionej drużyny. Znawcy gatunku cenią ją za obszerną bazę danych, współtworzoną przez tysiące osób z całego świata, realizm rozgrywki oraz dużą swobodę w zakresie prowadzonych działań. Warto zatem sięgnąć po tę wciągającą pozycję, o ile tylko dysponujemy odpowiednią ilością wolnego czasu.

Informacje

CD Projekt
http://www.gram.pl

Cena: 99,90 zł

Nośnik: CD

Ocena: 5 / 6

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

TEST: Audeze Penrose

Gaming

Darmowy streaming gier od Facebooka

Newsy

RECENZJA: Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!