Połącz się z nami

Newsy

Brothers in Arms: Earned in Blood

Wojenne wspomnienia kaprala Hartsocka. Jedna z najbardziej interesujących gier rozgrywających się w realiach drugiej wojny światowej doczekała się kontynuacji. Tym razem gracze wcielają się w postać kaprala Hartsocka biorącego udział w działaniach wojennych w okupowanej przez Niemców Francji.

Swoboda wyboru

Godny odnotowania jest fakt, że wydawca pozostawił graczom swobodę w zakresie wyboru wersji językowej. Mogą oni skorzystać z oryginalnej edycji w języku angielskim umieszczonej na płycie DVD lub sięgnąć po łatkę polonizującą dostarczaną na dodatkowej płycie CD.

Głównym bohaterem nowej odsłony serii BiA jest kapral Joe Hartsock. Objął on dowodzenie nad drugą drużyną, prowadzoną uprzednio przez sierżanta Matta Bakera, kluczową postać pierwszej części gry. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przyczółka alianckiego, zlokalizowanego na terenie okupowanej Francji.

Ciekawostką jest fakt, że tryb przeznaczony dla pojedynczego gracza jest zrealizowany w formie opowieści, podczas której kapral wraca niejako pamięcią do wydarzeń rozgrywanych podczas wojennych zmagań.

Zasada czterech F

Kapral Hartsock dowodzi niewielkim oddziałem podzielonym na grupę szturmową i wspierającą. Realizując poszczególne zadania wykorzystuje prezentowaną w samouczku zasadę czterech F (find, fix, flank, finish), która sprowadza się do odnalezienia wroga, przykrycia go ogniem, dotarcia do niego od flanki i wyeliminowania.

Sprawne posługiwanie się prezentowaną taktyką stanowi klucz do zwycięstwa. We właściwym zaplanowaniu akcji pomocna jest mapa sytuacyjna, która pozwala zapoznać się m.in. z układem terenu i rozmieszczeniem jednostek w najbliższej okolicy.

Warto wspomnieć, że w wybranych misjach dostępne jest dodatkowe wsparcie w postaci czołgów.

Tryb wieloosobowy

Rywalizacja w trybie wieloosobowym może być prowadzona zarówno w ramach sieci lokalnej, jak i za pośrednictwem internetu. W drugim przypadku gracze korzystają z serwisu sieciowego Ubi.com, co wiąże się z koniecznością bezpłatnej rejestracji użytkownika. Producent zaleca korzystanie ze stałego łącza umożliwiającego wysyłanie danych z prędkością 64 kb/s.

Rozgrywka wieloosobowa sprowadza się do realizowania celów misji prezentowanych podczas odprawy. Gracze mogą ponadto korzystać z trybu potyczki, w ramach którego wykonują zadania, prowadzą atak limitowany czasem, odpierają szarże przeciwników, a także działają wspólnie w trybie kooperacji.

Należy odnotować, że trybie potyczki gracz może poprowadzić drużynę składającą się z niemieckich żołnierzy.

Podsumowanie

Nowa odsłona serii Brothers in Arms nie wnosi zbyt wielu elementów w stosunku do pierwowzoru i pozostaje sprawnie zrealizowaną opowieścią wojenną, z wyraziście zarysowaną postacią głównego bohatera. Gracze, którym spodobała się pierwsza część, mogą więc z powodzeniem zapoznać się z jej kontynuacją.

Informacje

Cenega Poland
http://www.cenega.pl

Cena: 79,90 zł

Nośnik: DVD + CD

Ocena: 4 / 6

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wooga pozyskała 24 mln dolarów na nowe gry

Newsy

CliniCity – charytatywna gra na Facebooku

Newsy

Nowe gry MMO na WP

Newsy

GameVentures.pl – Inkubator Gier Internetowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!