Zestawiliśmy ze sobą najmądrzejsze telewizory na rynku, by sprawdzić, kto dotrwa do ostatniego gongu. W tym roku trzeba przyjrzeć się telewizorom, bo są bardziej inteligentne niż kiedykolwiek: potrafią wykonywać polecenia głosowe, mają szereg aplikacji, reagują na gesty. Ale czy warto się skusić na takiego mądralę?
Aby uzyskać odpowiedź, zebraliśmy pięć najbardziej obiecujących telewizorów i je przemaglowaliśmy. Ich powierzchnia wynosi od 42 do 47 cali, rozpiętość cenowa waha się od 5, aż do 12 tysięcy PLN. Ocenimy ilość treści internetowych, ostrość obrazu, dokładność obsługi ruchu i efektywność ich wydajności w 3D. Tegoroczny poziom jest mocno wyrównany, producenci nie odpuszczają… a kto zostanie gwiazdą, która na dobre zagości w naszych domach? Sprawdźmy!
{Pretendenci}
Pięć ekranów, pięć firm, ale tylko jeden może zgarnąć nagrodę za najlepszy obraz…
Loewe Connect ID 46
12 000 PLN, www.loewe.tv/pl
{Specyfikacja}
Ekran: 46 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080
Tuner: DVB-T/C HD, DVB-S2 HD, DVB-T2 HD
3D: Aktywne
Smart TV: Loewe MediaPortal
Audio: 40 W
Podłączenia: 3x HDMI, WLAN, Ethernet, 2x USB, digital audio, VGA
Wysokość: 674 mm
Szerokość: 1064 mm
Grubość: 78 mm
Waga: 21,9 kg
Pilot
Za sprawą metalowego wyglądu, sprawia wrażenie bardzo stylowego i eleganckiego.
Audio
Klarowny dźwięk wydobywa się z dwóch przednich głośników szerokopasmowych oraz subwooferów ze zdefiniowanymi komorami rezonansowymi.
Design
Można wybrać kolory telewizorów Loewe, istnieje około 4320 wersji kolorystycznych.
Wygląd tego telewizora jest tak indywidualny, jak garnitur szyty na miarę.
Loewe Connect ID jest unikatowym i pewnie jedynym na świecie telewizorem, który można konfigurować na tysiące sposobów. Sami wybieramy, jaki ma mieć kolor, jakie wykończenia… jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy telewizor traktują jak element wystroju wnętrz, a przy okazji chcieliby mieć błyszczący czarny albo matowy, biały albo pomarańczowy, beżowy czy zielony odbiornik. Loewe szacuje, że można zaprojektować ich telewizor na 4320 różnych sposobów.
W środku, jeśli dopłacimy, otrzymamy wbudowany dysk 500 GB na usługi PVR. Jakość obrazu
jest wysoka, bogata w kolorystykę, a wygląd prezentowanych treści naturalny. Kontrast jest również dobry, podobnie jak głębia czerni. Niestety odświeżanie nie jawi się na najwyższym poziomie, widzowie uwielbiający kino akcji czy sport mogą nie być zadowoleni. Aktywny system 3D wypada bardzo dobrze, choć miejscami wspomniane odświeżanie, także w trybie trójwymiarowym, daje o sobie znać. Godny podziwu jest dźwięk, a właściwie jego jakość, stojąca na najwyższym poziomie. Dzięki głośnikom skierowanym do przodu, podpartym basem, możemy śmiało mówić o idealnych proporcjach i wyważeniu dźwięku. Nie zapominając o klarow-ności i braku efektu dudnienia. Producent zadbał także o internetowe możliwości swojego telewizora wbudowując moduł Wi-Fi. Do tej pory multimedialne menu nie robi wielkiego wrażenia: co prawda można posłuchać radia i zerknąć na Vimeo, ale brak YouTube jest dosyć dużym nieporozumieniem. Na plus zasługuje duża kompatybilność z najważniejszymi formatami czy to filmowymi czy audio – co przyda się osobom często korzystającym z USB. Spoglądając na ten telewizor nie do końca rozumiemy skąd ta cena… czy to ta mnogość kolorów i postawienie na design? Loewe na pewno musi dopracować jeszcze funkcje internetowe i odświeżanie obrazu…
Lubimy: Świetny wygląd, dźwięk najlepszy w swojej klasie, wysokiej jakości głośniki stereo.
Ale: Odświeżanie obrazu nie stoi na wysokim poziomie, brakuje niektórych aplikacji internetowych, np. YouTube.
Zdaniem T3: Świetny wygląd skrojony na miarę i ogromny wybór kolorów nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny.
{Smart TV}
Loewe MediaPortal
Poza radiem, Vimeo i kilkoma innymi aplikacjami, niezbyt wiele się tam dzieje. Na szczęście możemy uzyskać dostęp do zawartości plików przesyłanych strumieniowo z komputera, czy za pośrednictwem USB.
Panasonic Viera TX-L47DT60
6 500 PLN, www.panasonic.pl
{Specyfikacja}
Ekran: 47 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080
Tuner: PAL-I, DVB-T, DVB-T/T2 (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-S2 (MPEG4-AVC [H.264])
3D: Pasywne
Smart TV: My Home Screen
Audio: 18 W
Podłączenia: 3x HDMI, WLAN, Ethernet, DLNA, Bluetooth, USB, digital audio, composite video, SD
Wysokość: 627 mm
Szerokość: 1067 mm
Grubość: 35 mm
Waga: 15 kg
Pilot
Sterowanie odbywa się za pomocą Touch Pada oraz wbudowanego mikrofonu służącego do wydawania poleceń głosowych.
Dwa tunery
Z dwoma tunerami można oglądać jeden kanał, jednocześnie nagrywając inny.
Design
Wąska aluminiowa ramka sprawia, że ekran wychodzi na pierwszy plan.
Wielki telewizor z funkcją PVR i świeżym designem. Czy to wystarczy aby zwyciężyć?
Oj, ma on ci futurystyczne funkcje: interakcja głosowa za pomocą pilota na Bluetooth, zupełnie nowy styl interfejsu użytkownika, do tego dwa tunery TV, a co za tym idzie przyjemność korzystania z funkcji PVR.
Włączamy to cacko, a naszym oczom ukazuje się My Screen Home: konfigurowalny interfejs z naszymi wszystkimi ulubionymi aplikacjami czy strumieniowymi usługami telewizyjnymi.
Choć póki co, wieje tam pustką, to Panasonic tak samo jak inni producenci, stara się nadrabiać braki, co w rezultacie oznacza, że tego typu platformy zmieniają się dość dynamicznie.
PVR to świetna funkcja dla wszystkich telemaniaków – zasiadamy przed telewizorem oglądając nasz ukochany serial, a jednocześnie w tym samym czasie automatycznie nagrywa się inna rzecz. Genialne! Możemy do telewizora podłączyć dowolną pamięć masową… po podłączeniu telewizor zapyta, czy traktować ten dysk jako źródło danych. Mało tego, możemy przesyłać stream programów telewizyjnych na smartfona lub tablet dzięki apli-
kacji Panasonic VIERA Remote App, która działa pod systemami Android i iOS. Oprócz wspomnianego portu USB, możemy także cieszyć się z DLNA, Wi-Fi, trzema wejściami HDMI i nadal przydatnym portem Ethernet. Jakość obrazu jest imponująca, szczegóły i wysoki kontrast podczas oglądania filmów na Blu-ray zwalają z nóg. Trochę gorzej jest z głębią czerni i 3D, ale odświeżanie spodoba się miłośnikom filmów akcji i sportu, tym bardziej, że został użyty Backlight Scanning, a częstotliwość odświeżania to aż 1600 Hz. Ekran sam w sobie jest cienki, a ramka niewielka: na ścianie jak i na szafce prezentuje się rewelacyjnie. To także zasługa aluminiowego wykończenia. Nad dźwiękiem Panasonic musi jeszcze popracować, tak samo jak nad niektórymi wymyślnymi funkcjami…
Lubimy: Stylowy wygląd, w pełni konfigurowalny interfejs Smart TV, dwa tunery dające możliwość korzystania z PVR.
Ale: Póki co, niewiele aplikacji znajdziemy w usługach internetowych, czerń nie jest zbyt głęboka.
Zdaniem T3: Ciekawy nie tylko funkcjonalnie, ale także stylistycznie telewizor, który obrazem wyznacza standardy. Czekamy na głębszą czerń i lepsze audio, a będzie wręcz idealnie.
{Smart TV}
My Home Screen
Personalizacja na życzenie. Intuicyjność poruszania się po interfejsie SMART TV i to jednym, jak i drugim pilotem w komplecie. Możemy nawet wybrać tapetę tła.
Sony KDL-47W805A
5 800 PLN, www.sony.pl
{Specyfikacja}
Ekran: LED LCS, 47 cali, 1920×1080
Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2
3D: Pasywne
Smart TV: Sony Internet TV
Audio: 20 W
Podłączenia: 4x HDMI, Wi-Fi, Ethernet, DLAN, 3x USB, component, composite, optical digital
Wysokość: 639 mm
Szerokość: 1083 mm
Grubość: 64 mm
Waga: 14,6 kg
Pilot
Błyskawiczna kopia ekranu smartfona na telewizorze – wystarczy przyłożyć telefon z NFC do pilota i gotowe.
Nagrywanie
Jeden port USB przeznaczony jest do nagrywania na zewnętrznym dysku twardym, choć mamy tylko jeden tuner.
Wygląd
Okrągła podstawka jest bardzo solidna i bez problemu stabilnie utrzyma 47-calowy telewizor.
Sony porzuciło XrossMediaBar i stworzyło dla nas całkiem nową zawartość.
To, co dzieje się na ekranie po włączeniu Sony KDL-47W805A to kosmiczna różnica w porównaniu do tego, do czego przyzwyczaili się użytkownicy telewizorów Sony.
XrossMediaBar zostało zastąpione graficznym drzewem, które teraz pełni role naszego menu. Zmiana jest duża, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale także o samą zawartość portalu. Mamy tutaj dostęp do gier, aplikacji ze sklepu Google Play oraz przesyłania strumieniowo treści z platformy Sony Entertainment. Co prawda, jest tego naprawdę sporo, ale można odnieść wrażenie, że cały serwis to jedna wielka zbieranina – to stąd, to stamtąd.
Ciekawą funkcją jest kopia ekranu smartfona na telewizorze. Wystarczy przyłożyć do pilota smartfon z technologią NFC i dzięki funkcji kopii obrazu możemy wyświetlać filmy, zdjęcia
i aplikacje na ekranie telewizora. Jedną rzeczą, która nie zmieniła się znacząco jest jakość obrazu: Bravia nadal oferuje niezwykle klarowny obraz HD oraz świetną płynność akcji, dzięki technologii Motionflow XR 400 Hz. Bez wątpienia obraz w tym telewizorze jest jednym z najlepszych z wszystkich testowanych. To także zasługa procesora X Reality PRO, który odwołuje się do bazy danych zawierającej informacje wizualne. Analizuje i ulepsza obraz, który jest i tak niesamowity. Sony KDL-47W805A został wyposażony w system pasywnego 3D i choć głębia czerni jest w tym wypadku dość dobra, to sam efekt nie zrobi na nikim piorunującego wrażenia.
Dźwięk, choć to tylko 20 W, prezentuje się czysto i głęboko, a to zasługa głośników w obudowie Bass Reflex, które dość miło i selektywnie brzmią.
Świetna jakość obrazu i bo-gactwo internetowej telewizji to za mało w naszym zestawieniu, by wygrać te zawody. Cieszy nas jednak fakt, że Sony zaczyna w końcu zmniejszać dystans do konkurencji i wraca do gry.
Lubimy: Obraz, który jest idealny do sportu i filmów akcji. Mocno napchany serwis internetowy.
Ale: Mamy do dyspozycji tylko jeden tuner, interfejs jest zbieraniną treści.
Zdaniem T3: Znakomita obsługa ruchu sprawia, że jest to idealny wybór dla telemaniaków z ADHD.
{Smart TV}
Sony Internet TV
Ilość contentu jest ogromna, niestety rozmieszczona jest dość chaotycznie, dlatego warto zerknąć na Sony Entertainment Network i sprawdzić, które aplikacje i usługi przypadną nam najbardziej do gustu.
Philips 42PFL6188K
5 000 PLN, www.philips.pl
{Specyfikacja}
Ekran: 42 cale, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080
Tuner: DVB-T lub DVB-S
3D: Pasywne
Smart TV: Philips Smart TV
Audio: 24 W
Podłączenia: 4 x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, component, digital audio, Scart (przez adaper)
Wysokość: 562 mm
Szerokość: 953 mm
Grubość: 32 mm
Waga: 12,5 kg
Pilot
Wystarczy przesunąć, by naszym oczom ukazała się pełna klawiatura QWERTY do wyszukiwania treści w internecie.
Ambilight
Dzięki zastosowaniu technologii Ambilight ekran ten wydaje się być większy niż 42 cale.
Design
Brak ramek sprawia, że telewizor wygląda na sprzęt klasy premium.
Ładny obraz, tylko zawartość online kuleje.
Philips postawił tym razem na stary dobry minimalizm. Telewizory serii LED 6000 są praktycznie pozbawione jakichkolwiek ramek. Krawędzie choć wąskie, są plastikowe, a nie szklane jak u konkurencji.
W tym telewizorze mamy także sprawdzony system Ambilight. Może on być używany dynamicznie, zmieniając kolory otoczenia ze względu na to, co wyświetlane jest na ekranie, lub możemy na stałe przypisać dowolny kolor: czerwony, niebieski lub zielony. Skupmy się jednak na jakości obrazu – nie jest źle, ale tylko wtedy, kiedy włączymy funkcję Perfect Natural Motion, w przeciwnym razie wszystko przed naszymi oczami będzie nieostre. Czerń jest bardziej szara niż czarna, a o głębi nie ma co nawet pisać. Ten 42-calowy model oferuje także pasywne 3D: w zestawie otrzymamy, podobnie jak u innych producentów, kilka par okularów. Sam efekt jest niezły, pod warunkiem, że wszyscy, którzy chcą się cieszyć trójwymiarowym efektem, siedzą obok siebie. I choć mamy wybór tunerów, czy to DVB-T czy DVB-S, to niestety nie możemy używać dwóch jednocześnie jak w przypadku Panasonica, co byłoby miłym ukłonem w stronę miłośników funkcji PVR. Na szczęście dość dobrze działa obsługa plików z USB czy po LAN-ie i nie ma problemu z najpopularniejszymi plikami, jeśli chodzi o odtwarzanie.
Wielu testerów podkreśla, że Philips 42PFL6188 jest dość trudnym urządzeniem do skonfigurowania. Choć główny interfejs jest dość intuicyjny, to menu obrazu oferuje zaskakującą ilość możliwości. Oprócz niego nie należy zapominać o dźwięku, który jest zadowalający: system generuje 24 W. Philips zaprezentował całkiem niezły produkt z najgorszymi parametrami. Niestety o usługach online nie ma co pisać, bo wybór jest marny. Niewątpliwie ten telewizor nadrabia swoje wszelkie mankamenty ceną, która nie jest wygórowana.
Lubimy: Wąskie ramki, system audio, Ambilight, atrakcyjną cenę.
Ale: Obraz HD ma czasami problemy. Do tego mało treści online.
Zdaniem T3: Fantastyczny design i funkcja Ambilight na pewno kusi, ale przydałoby się trochę dodać zawartości w usługach internetowych.
{Smart TV}
Philips Smart TV
Trochę w tym zestawie brakuje zawartości, ale producent z siedzibą w Amsterdamie nadrabia to dużą ilością porno. Miłośnicy serwisów Brazzers i Hustler odkryją nową jakość „domowej rozrywki”.
Samsung UE46F8000SL
5 400 PLN, www.samsung.pl
{Specyfikacja}
Ekran: 46 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080
Tuner: DTV 2x DVB-T / C / S2
3D: Aktywne
Smart TV: Samsung Smart Portal 2.0
Audio: 40 W
Podłączenia: 4x HDMI, Wi-Fi, Ethernet, DLAN, 3x USB, component
Wysokość: 599 mm
Szerokość: 1033 mm
Grubość: 35 mm
Waga: 14 kg
Pilot
Oprócz tego zwykłego pilota, jest także dotykowy na Bluetooth, do którego możemy mówić i machać, by telewizor spełniał nasze polecenia.
Cinema Black
Po włączeniu tego trybu, obraz przełącza się w proporcje 21:9 – idealna rzecz dla kinomaniaków.
Design
Stojak wygląda naprawdę futurystycznie, niestety zajmuje sporo miejsca.
Ten telewizor jest mądrzejszy od wszystkich innych urządzeń, które masz w domu.
Jest to druga generacja Smart TV od Samsunga. Tym razem mamy do dyspozycji udoskonaloną funkcję Smart Interaction, która pozwala w sposób intuicyjny sterować telewizorem. Odbiornik jest w tej chwili w stanie rozpoznać ponad 200 komend głosowych. Poza nimi, telewizor rozpoznaje gesty obu rąk. Firma Samsung dopracowała także mirroring, Dual View, a sterowanie urządzeniem jest banalnie proste, dzięki zdalnemu TouchPadowi pełniącemu rolę pilota.
Nowy model to także nowe funkcje takie jak chociażby S Recommendation, które doradza w wybraniu najlepszego filmu i programu telewizyjnego dla konkretnego odbiorcy. Funkcja ta jest oparta na połączeniu preferencji widzów i dostosowaniu indywidualnych rekomendacji.
Smart Portal 2.0 robi naprawdę dobre wrażenie. Obsługa multimedialnej platformy jest intuicyjna i pełna treści od molochów, także polskich, po aplikacje mniej popularne. Pod maską serii F8000 znajduje się świetny czterordzeniowy procesor, który pozwoli szybko zarządzać wszelkimi funkcjami Smart. O obrazie w tych telewizorach rozwodziłem się w felietonie po mojej wizycie w Monako, kiedy to Samsung przedstawił nową linię. Mogę tylko napisać jeszcze raz: jakość jest wspaniała! Ku mojemu zaskoczeniu, Samsung radzi sobie świetnie również w trybie 3D – obraz jest jasny i klarowny. Niestety, jeśli wpadną do nas znajomi na seans trójwymiarowy, może nie być wesoło, ponieważ producent przewidział tylko dwie pary okularów na ten model.
UE46F8000SL, podobnie jak reszta, dobrze radzi sobie z zawartością pamięci masowych: odtwarza wszystkie pliki kodowane w popularnych formatach. Jest to świetny telewizor, który zawojował już świat i teraz czas na Polskę. Tylko przed zakupem zerknijcie na podstawkę, która może co po niektórym przysporzyć trochę problemów.
Lubimy: Smartfonową aplikację, podwójny tuner, Smart Portal 2.0. Najlepszy obraz HD i 3D.
Ale: Osobliwy design z trochę niepraktyczną podstawą.
Zdaniem T3: Samsung przegonił konkurencję o lata świetlne. Jest bezapelacyjnym zwycięzcą… a nawet się nie natrudził.
{Smart TV}
Samsung Smart Portal 2.0
Wszyscy najwięksi dostawcy treści do IPTV są w zasięgu ręki. Od Ipli, przez TVN Player, skończywszy na BBC. Nowy S-Recommend wyręczy cię w skakaniu po kanałach.
Loewe Connect ID 46 |
Panasonic viera TX-L47DT60 | Sony bravia KDL-47W805A |
Philips42PFL6188K | Samsung UE46F8000SL | |
CENA | 12 000 PLN | 6 500 PLN | 5 800 PLN | 5 000 PLN | 5 400 PLN |
URL | www.loewe.tv/pl | www.panasonic.pl | www.sony.pl | www.philips.pl | www.samsung.pl |
EKRAN | 46 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080 | 47 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080 | LED LCS, 47 cali, 1920×1080 | 42 cale, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080 | 46 cali, podświetlenie krawędziowe LED, 1920×1080 |
tuner | DVB-T/C HD, DVB-S2 HD, Tuner DVB-T2 HD | PAL-I, DVB-T, DVB-T/T2, DVB-S2 | DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2 | DVB-T lub DVB-S | DTV 2 x DVB-T / C / S2 |
3d | Aktywne | Pasywne | Pasywne | Pasywne | Aktywne |
Smart TV | Loewe MediaPortal | My Home Screen | Sony Internet TV | Philips Smart TV | Samsung Smart Portal 2.0 |
audio | 40 W | 18 W | 20 W | 24 W | 40 W |
Podłączenia | 3x HDMI, WLAN, Ethernet, 2x USB, digital audio, VGA | 3x HDMI, WLAN, Ethernet, DLNA, Bluetooth, USB, digital audio, composite video, SD | 4x HDMI, Wi-Fi, Ethernet, DLAN, 3x USB, component, composite, optical digital | 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, component, digital audio, Scart (przez adaper) | 4x HDMI, Wi-Fi, Ethernet, DLAN, 3x USB, component |
Wymiary/WAGA | 674x1064x78 mm/21,9 kg | 627x1067x35 mm/15 kg | 639x1083x64 mm/14,6 kg | 562x953x32 mm/12,5 kg | 599x1033x35 mm/14 kg |
LUBIMY | Świetny wygląd, dźwięk najlepszy w swojej klasie, wysokiej jakości głośniki stereo. | Stylowy wygląd, w pełni konfigurowalny interfejs Smart TV, dwa tunery dające możliwość korzystania z PVR. | Obraz, który jest idealny do sportu i filmów akcji. Mocno napchany serwis internetowy. | Wąskie ramki, system audio, Ambilight, atrakcyjną cenę. | Smartfonową aplikację, podwójny tuner, SmartPortal 2.0. Najlepszyobraz HD i 3D. |
ALE | Odświeżanie obrazu nie stoi na wysokim poziomie, brakuje niektórych aplikacji internetowych, np. YouTube. | Póki co, niewiele aplikacji znajdziemy w usługach internetowych, czerń niejest zbyt głęboka. | Mamy do dyspozycji tylko jeden tuner. Interfejs jest zbieraniną treści. | Obraz HD ma czasami problemy, mało treści online. | Osobliwy design z trochę niepraktyczną podstawą. |
ZDANIEM T3 | Świetny wygląd skrojonyna miarę i ogromny wybór kolorów nie usprawiedliwia ceny. | Ciekawy nie tylko funkcjonal-nie, ale także stylistycznie te-lewizor, który obrazem wyz-nacza standardy. Czekamy na głębszą czerń i lepsze audio. | Znakomita obsługa ruchu sprawia, że jest to idealny wybór dla telemaniakówz ADHD. | Fantastyczny design i funkcja Ambilight na pewno kusi, ale przydałoby się trochę dodać zawartości w usługach internetowych. | Samsung przegonił konku-rencję o lata świetlne. Jest bezapelacyjnym zwycięzcą… a nawet się nie natrudził. |
{Powody}
Dlaczego Samsung UE46F8000SL zasługuje na waszą miłość i pieniądze?
1. Oferuje zaskakująco ostry obraz HD. Idealnie nada się do seansów filmowych na Blu-rayu.
2. Podwójny tuner pozwoli nagrywać jeden kanał na zewnętrznym dysku USB, podczas gdy my będziemy oglądać zupełnie coś innego.
3. Ogromny wybór treści w IPTV, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
4. Nowa kamera połączona z informacjami na ekranie sprawia, że nawigacja za pomocą gestów jest intuicyjna.
5. Przegapiłeś swój ulubiony program? Dzięki funkcji S-Recommendation już więcej ci się to nie przytrafi. Telewizor pozna twoje gusta i wybierze interesujące cię programy.
6. Elegancki i bardzo minimalistyczny wygląd sprawiają, że nie można oderwać wzroku od 46-calowego ekranu.
7. Samsung wszystkim kupującym oferuje upgrade sprzętu poprzez Evolution Kit. Jak to będzie wyglądać – czas pokaże.
{w zbliżeniu}
Uniwersalne piloty
Logitech Harmony Touch
Pilot z kolorowym dotykowym ekranem. Umożliwia zmianę kolejności 50 ikon ulubionych kanałów bezpośrednio na urządzeniu.
650 PLN, www.logitech.pl
Hama Pilot uniwersalny 4w1
Obsługuje większość dostępnych na rynku urządzeń. Maksymalny zasięg podczerwieni wynosi 8 m.
35 PLN, www.pl.hama.com
OneForAll URC8620
Pilot obsługujący do 12 urządzeń. W razie problemów z zaprogramowaniem otrzymujemy wsparcie na specjalnej infolinii.
400 PLN, www.ans.sklep.pl
Philips Prestigio
Elegancki pilot obsługujący do 20 urządzeń. Posiada wyświetlacz (240×320 pikseli). Ekran jest dotykowy, a klawiatura podświetlana.
400 PLN, www.philips.pl
{Opinia}
Podejmij mądrą decyzję…
Wszystkie te telewizory mają ponadprzeciętne IQ i członkostwo w MENSA, ale jak nasze zestawienie pokazało, tylko jeden okazał się prawdziwym geniuszem. W tym roku, telewizorem top of the top został Samsung UE46F8000SL. Reorganizacja portalu była świetnym pomysłem, do tego rekomendacje, podwójny tuner umożliwiający nagrywanie jednego kanału na dysku USB i oglądanie w tym czasie czegoś innego – jest rewelacyjne. Drugie i trzecie miejsce w naszym teście są bardzo blisko siebie. Panasonic oferuje także dwa tunery oraz świetny interfejs, choć niezbyt wiele w nim zawartości. Natomiast Sony pokazało swoją wyjątkową gamę treści, której jest tak dużo, że można się pogubić.
Nagroda dla najładniejszego telewizora wędruje do Loewe Connect ID. Możliwość dostosowywania koloru telewizora jest bardzo atrakcyjna, ale wygląd to nie wszystko. Funkcje internetowe kuleją… choć w ładnych kolorach. Wreszcie przyszedł czas na Philipsa 42PFL6188K, który pokazał, że przed nim jeszcze długa droga, by dogonić konkurencję. Choć jakość obrazu i wygląd są w porządku, to o reszcie lepiej nie pisać. Gratulujemy zwycięzcy, bo bardzo na to zasłużył.