Połącz się z nami

Newsy

Zamień dane sprzątania Roomby w mapy do Dooma

Oryginalny sposób na uczczenie 25 rocznicy wydania gry.

Opublikowane

dnia

Posiadacze robota sprzątającego iRobot Roomba 980 mogą wykorzystać swoje mapy sprzątania w dość nietypowy sposób. Specjalne narzędzie noszące jakże trafną nazwę Doomba pozwoli im przekształcić je w… mapy do oryginalnego Dooma.

Podstawą działania Doomby jest konwerter Noesis, który służy do zmiany plików w jednym formacie do innego. Program pobiera dane graficzne zapisane w mapach sprzątania Roomby i zamienia je w autorskie poziomy. Są one oczywiście grywalne, a w procesie tworzenia użytkownik może wybrać, ilu pojawi się na nich wrogów i jakie bronie będą dostępne do skutecznej likwidacji piekielnych hord. Każdą mapę można dodatkowo wypełnić dowolnymi teksturami z gry. Deweloper Doomby i Noesis, Rich Whitehouse, zapewnia, że narzędzie najlepiej działa z danymi graficznymi wygenerowanymi przez robota Roomba 980, ale można wrzucić do niego także mapy z innych modeli. W tym drugim przypadku mapy mogą jednak okazać się niemożliwe do przejścia.

Doomba jest oczywiście darmowa i wymaga ściągnięcia Noesis. Po otworzeniu programu i włączeniu odpowiedniego pluginu należy wrzucić do programu mapę sprzątania, ustawić kilka parametrów i… gotowe. Konwerter działa także z innymi grami na silniku oryginalnego Dooma. Nie na co dzień otrzymujemy możliwość zamienienia swojego mieszkania w wypełnione demonami jaskinie piekieł, więc dlatego warto sprawdzić to niewielkie narzędzie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne