Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza usługę Music i Premium

Zastąpi YouTube Red i zawalczy ze Spotify.

Opublikowane

dnia

YouTube zmienia swoją strategię promowania muzyki i ekskluzywnych treści wideo. Zamiast usługi YouTube Red firma zdecydowała się na wprowadzenie dwóch nowych marek: YouTube Music i YouTube Premium, które mają trafić do różnych grup odbiorców.

Nic dziwnego, jeśli przynajmniej jedna z tych nazw brzmi znajomo – YouTube oferował już usługi pod nazwą YouTube Music. Nowa odsłona tej marki ma odejść jednak od źródeł. „YouTube Music” dotyczy bowiem zarówno usługi, jak i zupełnie nowej aplikacji, która będzie dostępna w Sklepie Play już od 22 maja. Ma ona być bezpośrednim konkurentem Spotify i stawiać na odkrywanie nowych utworów i wykonawców. Do podsuwania propozycji muzycznych YouTube Music ma wykorzystywać lokalizację użytkownika, jego historię wyszukiwania i aktywność – jeśli często słuchasz muzyki przykładowo na siłowni, serwis podsunie ci energetyczne, zachęcające do ruchu kawałki. Ponadto aplikacja będzie wyposażona w zaawansowany system AI, który rozpozna utwór po kilku słowach lub nawet mało konkretnemu opisowi jak „ten utwór z gwizdaniem”. Usługa YouTube Music będzie dostępna za darmo z reklamami lub w abonamencie miesięcznym 10 USD (36 PLN), również dla obecnych użytkowników Muzyki Google Play.

Płatna wersja YouTube Music będzie nosiła nazwę YouTube Music Premium, która jednak nie będzie tym samym, co YouTube Premium. Ten ostatni to właściwie YouTube Red uzupełniony o więcej funkcji muzycznych: za 12 USD (44 PLN) miesięcznie użytkownik otrzyma dostęp do oglądania wideo bez reklam i produkcji YouTube Originals. Co ciekawe, osoby, które wykupiły abonament YouTube Red za 10 USD miesięcznie wciąż będą płaciły niższą kwotę. Obydwie nowe usługi YouTube nie będą dostępne w Polsce od razu, ale powinny zjawić się u nas już niedługo – YouTube zapowiada bowiem zdecydowaną ekspansję na wiele nowych rynków.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne