Połącz się z nami

Technologie

PlayStation 5 będzie oferowało tryb superniskiego zużycia energii

O 8 W mniej od poprzedniej generacji.

Opublikowane

dnia

Najnowsza generacja konsol pojawi się na rynku już wkrótce, więc dowiadujemy się coraz więcej szczegółów na ich temat. Tym razem informacje dotyczą nie tyle gamingowych możliwości nowego PlayStation, ale dodatkowych funkcji, które uczynią z niego sprzęt przyjaźniejszy dla środowiska.

Nadchodząca konsola od Sony otrzyma tryb niskiego zużycia energii, który zdecydowanie ograniczy pobór mocy w stanie uśpienia. PlayStation 4 charakteryzowało się zużyciem na poziomie 8,5 W. To stosunkowo wysoka wartość jak na sprzęt tej wielkości, nic dziwnego, że spotkało się to z krytyką wielu środowisk proekologicznych. W kolejnej generacji Sony postanowiło zatem zoptymalizować ten aspekt działania konsoli.

Użytkownicy PS5 dostaną do dyspozycji ustawienie, które pozwoli zredukować zużycie energii w stanie uśpienia do 0,5 W – według przedstawicieli Sony, jeśli zostanie ono włączone przez milion użytkowników, łączna oszczędność energii będzie równa zużyciu energii w 1 000 domach rodzinnych w Stanach Zjednoczonych. Z tego, co wiadomo na ten moment, tryb ten nie będzie domyślnie uruchomiony.

Dbanie o przyszłość naszej planety to jeden z nielicznych frontów konsolowych wojen, na którym Sony i Microsoft zdecydowały się połączyć siły. Obydwa przedsiębiorstwa przystąpiły do programu Playing for the Planet Alliance, zrzeszającego firmy i deweloperów pragnących działać na rzecz ochrony środowiska. PS5 będzie koncentrowało się na zredukowaniu zużycia energii, a jego konkurent na zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. W ramach programu Microsoft zobowiązał się do stworzenia 825 000 egzemplarzy neutralnego węglowo Xboxa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Escobar Fold 1 – składany telefon od brata narkotykowego lorda

Wytrzymalszy od Galaxy Fold, tańszy od iPhone’a.

Opublikowane

dnia

Do składanej rewolucji dołącza kolejny producent, tym razem dość niespodziewany. Kto bowiem wpadłby na to, że brat jednego z najbardziej wpływowych narkotykowych bossów Ameryki Południowej, Pablo Escobara, uraczy technologiczny świat składanym smartfonem?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Qualcomm prezentuje nowe produkty z linii Snapdragon

865 dla flagowców, 765 dla średniaków, 5G dla wszystkich.

Opublikowane

dnia

Nadszedł czas, by poznać procesory, które znajdziemy w większości przyszłorocznych flagowców: rodzina Snapdragon właśnie powiększyła się o kilka nowych propozycji. Podczas konferencji Qualcomm zaprezentował także kolejną edycję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne