Połącz się z nami

Newsy

ChaiOS – bug, który zawiesza urządzenia na iOS

Uruchamia go specjalny link wysłany przez Wiadomości.

Opublikowane

dnia

W kodzie iOS wykryto lukę, której wykorzystanie powoduje niezamierzone przez użytkownika zatrzymanie i restart urządzenia. Wywołuje ją specjalny link przesłany w wiadomości tekstowej. Apple planuje wyeliminować buga w przyszłym tygodniu.

ChaiOS wykorzystuje fakt, że w przypadku przesłania linka przez aplikację Wiadomości, automatycznie przygotowuje ona podgląd docelowej strony internetowej. Jeśli link będzie prowadził do strony, której metadane będą zawierały mnóstwo niepotrzebnych, zaśmiecających znaków, aplikacja nie będzie potrafiła wyświetlić miniaturki i się zawiesi, często pociągając za sobą resztę systemu operacyjnego. Błąd ma dotyczyć wielu wersji iOS: od 10.0 do bety 11.2.5, jak również aplikacji na macOS.

ChaiOS w działaniu podobny jest to znanego z poprzednich edycji iOS Effective Power. Bug zostanie wyeliminowany w przyszłym tygodniu, ale jeśli otrzymasz wywołującego go linka w weekend, nie panikuj. Najprostszym sposobem na jego rozwiązanie jest czasowe zablokowanie strony GitHub.io, na której postawiony jest link. Możesz również usunąć wątek, w którym otrzymałeś szkodliwą wiadomość (i przeprowadzić poważną rozmowę z osobą, która ci go wysłała).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne