Połącz się z nami

Newsy

ChaiOS – bug, który zawiesza urządzenia na iOS

Uruchamia go specjalny link wysłany przez Wiadomości.

Opublikowane

dnia

W kodzie iOS wykryto lukę, której wykorzystanie powoduje niezamierzone przez użytkownika zatrzymanie i restart urządzenia. Wywołuje ją specjalny link przesłany w wiadomości tekstowej. Apple planuje wyeliminować buga w przyszłym tygodniu.

ChaiOS wykorzystuje fakt, że w przypadku przesłania linka przez aplikację Wiadomości, automatycznie przygotowuje ona podgląd docelowej strony internetowej. Jeśli link będzie prowadził do strony, której metadane będą zawierały mnóstwo niepotrzebnych, zaśmiecających znaków, aplikacja nie będzie potrafiła wyświetlić miniaturki i się zawiesi, często pociągając za sobą resztę systemu operacyjnego. Błąd ma dotyczyć wielu wersji iOS: od 10.0 do bety 11.2.5, jak również aplikacji na macOS.

ChaiOS w działaniu podobny jest to znanego z poprzednich edycji iOS Effective Power. Bug zostanie wyeliminowany w przyszłym tygodniu, ale jeśli otrzymasz wywołującego go linka w weekend, nie panikuj. Najprostszym sposobem na jego rozwiązanie jest czasowe zablokowanie strony GitHub.io, na której postawiony jest link. Możesz również usunąć wątek, w którym otrzymałeś szkodliwą wiadomość (i przeprowadzić poważną rozmowę z osobą, która ci go wysłała).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne