Połącz się z nami

Newsy

YouTube walczy z filmami o teoriach spiskowych

Teraz mają rzadziej pojawiać się w polecanych materiałach.

Opublikowane

dnia

YouTube to wygodne miejsce do szerzenia różnego rodzaju idei, w tym tych sprzecznych z odkryciami naukowymi i znanymi z historii faktami. Nic dziwnego, że portal stał się popularny wśród entuzjastów teorii spiskowych. Teraz będzie im jednak trudniej trafiać ze swoimi materiałami do szerszej publiczności.

Filmy o treści, która nie narusza regulaminu YouTube, ale może być szkodliwa dla odbiorców, przestaną pojawiać się w polecanych. Zmiana ta dotknie materiałów promujących niesprawdzone praktyki medyczne (na przykład fałszywe sposoby leczenia poważnych chorób), przybliżających nieprawdziwe technologie naukowe oraz wiążących wydarzenia historyczne z teoriami spiskowymi. YouTube szacuje, że stanowią one mniej niż 1% wszystkich filmów znajdujących się w serwisie. Same materiały nie znikną z portalu, a jedynie zostaną ukryte – nadal będzie można na nie trafić po wpisaniu szukanej frazy do wyszukiwarki lub otwarcia bezpośredniego linku. Jeśli użytkownik subskrybuje dany kanał, umieszczane na nim filmy będą pojawiały się w jego polecanych materiałach niezależnie od ich tematyki.

Zgodnie ze statystykami z 2018 roku ponad 70% czasu spędzanego na oglądaniu wideo na YouTube jest generowane przez kliknięcia na automatycznie polecaną zawartość. Filtrowanie zawartości o potencjalnie szkodliwym przesłaniu ma być kompromisem pomiędzy zapewnieniem wolności słowa oraz ochroną użytkowników portalu przed możliwymi zagrożeniami. Nowy algorytm zostanie początkowo wprowadzony jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli jego działanie się sprawdzi, portal rozszerzy działanie systemu także na inne kraje.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne