Połącz się z nami

Newsy

YouTube walczy z filmami o teoriach spiskowych

Teraz mają rzadziej pojawiać się w polecanych materiałach.

Opublikowane

dnia

YouTube to wygodne miejsce do szerzenia różnego rodzaju idei, w tym tych sprzecznych z odkryciami naukowymi i znanymi z historii faktami. Nic dziwnego, że portal stał się popularny wśród entuzjastów teorii spiskowych. Teraz będzie im jednak trudniej trafiać ze swoimi materiałami do szerszej publiczności.

Filmy o treści, która nie narusza regulaminu YouTube, ale może być szkodliwa dla odbiorców, przestaną pojawiać się w polecanych. Zmiana ta dotknie materiałów promujących niesprawdzone praktyki medyczne (na przykład fałszywe sposoby leczenia poważnych chorób), przybliżających nieprawdziwe technologie naukowe oraz wiążących wydarzenia historyczne z teoriami spiskowymi. YouTube szacuje, że stanowią one mniej niż 1% wszystkich filmów znajdujących się w serwisie. Same materiały nie znikną z portalu, a jedynie zostaną ukryte – nadal będzie można na nie trafić po wpisaniu szukanej frazy do wyszukiwarki lub otwarcia bezpośredniego linku. Jeśli użytkownik subskrybuje dany kanał, umieszczane na nim filmy będą pojawiały się w jego polecanych materiałach niezależnie od ich tematyki.

Zgodnie ze statystykami z 2018 roku ponad 70% czasu spędzanego na oglądaniu wideo na YouTube jest generowane przez kliknięcia na automatycznie polecaną zawartość. Filtrowanie zawartości o potencjalnie szkodliwym przesłaniu ma być kompromisem pomiędzy zapewnieniem wolności słowa oraz ochroną użytkowników portalu przed możliwymi zagrożeniami. Nowy algorytm zostanie początkowo wprowadzony jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli jego działanie się sprawdzi, portal rozszerzy działanie systemu także na inne kraje.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne