Połącz się z nami

Newsy

iWish.pl – koniec z nietrafionymi prezentami

Opublikowane

dnia

Pewnie wszyscy mieliśmy kiedyś ten problem, gdy nie byliśmy pewni, jaki prezent kupić bliskiej osobie. Pół biedy, gdy stracimy kilka godzin na poszukiwania, ale prezent ucieszy obdarowaną osobę. Gorzej, gdy okaże się kompletnym niewypałem.

Zrealizowany przez Empathy Interactive serwis iWish.pl pomaga w prosty sposób rozwiązać powszechny problem. Jak? Każdy użytkownik może w swoim profilu stworzyć listę życzeń, wpisując przedmioty, które chciałby otrzymać, oraz – aby ułatwić znalezienie prezentu – bezpośrednie linki do sklepów internetowych. Lista każdego z użytkowników znajduje się pod unikatowym adresem, np. iwish.pl/lukasz_k, który możemy wstawić do profili w innych portalach internetowych, np. nasza-klasa.pl.

Listy podarunków okazują się wyjątkowo przydatne w przypadku większych imprez. Przykładowo, przed ślubem powstaje lista prezentów dla młodej pary, a dostęp do niej otrzymują wszystkie zaproszone na uroczystość osoby. To co odróżnia iWish.pl od konkurencji, to Tajna Strefa oraz Zrzutka. W Tajnej Strefie osoby chcące kupić prezenty mogą potajemnie ustalać wszelkie szczegóły, np. określony model, kto kupi przedmiot, albo kto i kiedy go wręczy. W przypadku droższych prezentów przydatna okazuje się Zrzutka umożliwiająca podzielenie się kosztami.

– Naszym celem było stworzenie prostego narzędzia ułatwiającego codzienne sprawy – tłumaczy Łukasz Kaliciński, pomysłodawca i właściciel iWish.pl – dzięki niemu zyskują obie strony: obdarowywany otrzymuje, to czego naprawdę pragnie, a obdarowujący oszczędza sobie trudności z wyborem prezentu.

Serwis w całości stworzony przez Empathy Interactive, został oparty na platformie Imagine.Community, autorskim rozwiązaniu przeznaczonym do tworzenia serwisów zaliczanych do nurtu Web 2.0 i posiada większość typowych dla nich funkcji: możemy zapraszać kolejnych znajomych, komunikować się z nimi, dodawać zdjęcia. Jesteśmy również powiadamiani o zmianach w ich listach prezentów (np. gdy jeden z nich otrzymają). Model biznesowy iWish.pl opiera się na współpracy ze sklepami internetowymi oraz dodatkowych usługach oferowanych przez sam serwis.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne