Połącz się z nami

Newsy

YouTube testuje tryb incognito na Androidzie

Możesz wypróbować go już w tej chwili.

Opublikowane

dnia

Tryb Incognito ma wiele zastosowań, także tych nieoczywistych – można skorzystać z niego na przykład do sprawdzania cen hoteli lub biletów lotniczych. Jego popularność w przeglądarce Google Chrome skłoniło Alphabet – spółkę-matkę YouTube i Google – do wprowadzenia tego rozwiązania także w androidowej wersji aplikacji YouTube.

YouTube incognito działa na tej samej zasadzie, co przeglądarkowy: ukrywa zapisaną na urządzeniu aktywność na portalu oraz nasze subskrypcje, otwierając zupełnie czystą sesję przeglądania, której historia zostanie usunięte po jej zakończeniu. Osoby korzystające z desktopowej wersji YouTube mogą oczywiście korzystać z niej z poziomu przeglądarki, ale dedykowana aplikacja nie dawała do tej pory tej możliwości. Funkcja jest póki co dostępna dla losowych użytkowników wersji apki przeznaczonej na Androida. Aby przekonać się, czy możecie wypróbować nowinkę od YouTube, wystarczy kliknąć w ikonę użytkownika i otworzyć zakładkę ustawień. Opcja „Przejdź w tryb incognito” powinna być widoczna w głównym menu.

Samo YouTube nie odniosło się oficjalnie do informacji – tryb incognito został odkryty przez internautów. Nie wiadomo zatem, kiedy trafi on do wszystkich użytkowników i czy w ogóle zostanie wdrożony na większą skalę. Przyznajcie, byłby to dość miły dodatek do apki: dzięki niemu łatwo będzie ukryć zamiłowanie do tej jednej kiczowatej piosenki, do której co pewien czas wracamy na YouTube, mimo tego, że tak naprawdę wcale jej nie lubimy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne