SOCJAL
Do góry


Mark Zuckerberg przed Parlamentem Europejskim

Kolejne ustalenia w sprawie Cambridge Analytica.

Skandal związany z wyciekiem danych użytkowników Facebooka zatacza coraz szersze kręgi. Po przesłuchaniu w Senacie Stanów Zjednoczonych założyciel portalu społecznościowego, Mark Zuckerberg, stawi się przed Parlamentem Europejskim w celu złożenia oficjalnych wyjaśnień.

O decyzji Marka Zuckerberga w sprawie stawiennictwa przed organem unijnym poinformował Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Założyciel Facebooka weźmie udział w spotkaniu z przywódcami ugrupowań politycznych wchodzących w skład Parlamentu, a także z członkami Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Nieznana jest jeszcze dokładna data wizyty Zuckerberga w Brukseli – oficjalna notka prasowa podaje, że nastąpi to tak szybko, jak tylko możliwe, czyli prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Celem spotkania ma być dyskusja na temat wpływu pojawiających się na Facebooku materiałów na wybory w państwach członkowskich. Poza tym przedstawiciele Facebooka – już bez Zuckerberga – pojawią się na debacie, której tematem będą metody ochrony danych osobowych na portalach społecznościowych.

To drugie wystąpienie przed organem ustawodawczym, na które zdecydował się Mark Zuckerberg po aferze Cambridge Analytica. W kwietniu założyciel Facebooka zeznawał przed amerykańskim Senatem. Zuckerberg wielokrotnie odmawiał natomiast stawiennictwa w brytyjskim parlamencie, mimo wielokrotnych wezwań ze strony różnych komisji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy