Połącz się z nami

Newsy

Wydawcy pokazują nowości na The Game Awards 2018

Nowe części Far Cry, Mortal Kombat i Dragon Age zapowiedziane!

Opublikowane

dnia

Gala The Game Awards nazywana jest także „rozdaniem growych Oskarów” oraz „małym E3”. Podczas tego wydarzenia nagradzane są najlepsze tytuły ubiegłego roku i prezentowany szereg nowości. Tegoroczna edycja przyniosła wiele niespodzianek wśród laureatów i zapowiedzi.

Wbrew pozorom grą roku 2018 nie zostało Red Dead Redemption 2, ale God of War. Produkcja Rockstar została jednak nagrodzona w innych kategoriach, w tym za najlepszy scenariusz, ścieżkę dźwiękową i rolę pierwszoplanową. Tytuł najlepszej „rozwijającej się” gry przypadł popularnemu Fortnite, a wśród gier niezależnych tryumfowała platformówka Celeste. Nagrody wręczono także w kategoriach najlepszych gier z każdego gatunku. Swoje odznaczenia otrzymały osobowości ze świata e-sportu: zawodnicy, drużyny oraz komentatorzy.

Równie ważne okazały się zapowiedzi nadchodzących tytułów. Ubisoft pokazał pierwszy zwiastun Far Cry: New Dawn, czyli kontynuacji historii opowiedzianej w piątej części. Ma on przynieść odpowiedzi na palące pytanie, co tak właściwie stało się w „prawdziwym” zakończeniu gry i po nim. Aby zagrać w New Dawn nie będziemy musieli zbyt długo czekać – gra ukaże się na pecetach, PS4 i XONE już 15 lutego 2019. Niewiele później, bo 23 kwietnia, premierę będzie miała jedenasta część brutalnej, widowiskowej bijatyki Mortal Kombat. Ogłoszeniu towarzyszył trailer, który godnie zaprezentował możliwości nowego silnika graficznego; ponadto gra ma umożliwiać personalizację modeli wojowników i możliwość gry zupełnie nowymi postaciami. 

Tajemnicą pozostaje natomiast premiera Dragon Age 4 – krótki zwiastun przyniósł więcej pytań niż odpowiedzi. Oprócz tego z ciekawszych zapowiedzi warto wymienić The Outer Worlds, czyli nową produkcję RPG twórców Fallout: New Vegas, ekskluzywny tytuł na Switcha Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, utrzymaną w stylu retro grę opartą na popularnym serialu Stranger Things oraz Hades, czyli przedstawiciela gatunku dungeon crawler. W ten ostatni tytuł możemy zagrać już teraz – jest on dostępny we wczesnym dostępie na platformie Epic Games.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne