Połącz się z nami

Gaming

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Nostalgia w skali mikro?

Moda na odświeżanie starych konsol nie mija. Po NES-ie, SNES-ie, Mega Drive Mini i rozlicznych klonach GameBoya Color przyszedł czas na Segę Game Gear Micro. Tym razem producent zdecydował się jednak na dość nietypowe uczczenie retro konsoli.

Game Gear Micro to nie jedna konsola, a właściwie cztery – każda wersja kolorystyczna zawiera cztery różne gry. Na czarnej zagramy w Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, Out Run i Royal Stone a niebieskiej: Sonic Chaos, Gunstar Heroes, Sylvan Tale i Baku Baku Animal. Żółta wersja konsolki będzie sprzedawana z wgranymi trzema grami z serii Shining Force oraz Nazopuyo Aruru no Ru, a czerwona: dwie części Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Columns oraz GG Shinobi.

Gadżety będą dostępne osobno lub w zestawie, w którym znajdzie się także piąta konsolka (umieszczone na niej gry są tajemnicą) oraz… miniaturowa wersja lupy Big Window. Ta ostatnia może być przydatna, ponieważ konsolki są naprawdę mikro. Mają one wymiary 80 x 43 x 20 mm, 1,15-calowy ekranik o rozdzielczości 240×180 px oraz złącze MicroUSB do ładowania akumulatora; sprzęt może pracować także na bateriach AAA.

Pojedynczy egzemplarz będzie kosztował 4 980 JPY (ok. 180 PLN), a cały zestaw: 27 255 JPY (ok. 980 PLN). Konsolki trafią do sklepów w październiku, ale na chwilę obecną planowane jest ich wypuszczenie jedynie na rynek japoński – nie wiadomo, czy Sega ma w planach stworzenie międzynarodowej wersji urządzenia z angielskojęzycznymi grami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sieć 5G a bezpieczeństwo, czyli jak zmniejszyć pozostawiany cyfrowy ślad w Internecie

Publikacje

Acer Swift 5 w najnowszej odsłonie

Newsy

Apple nie zapłaci 13 mld EUR zaległego podatku

Testy

Apple zapłaciło Samsungowi 950 mln USD kary

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!