Połącz się z nami

Newsy

Snapdragon 8cx – procesor ARM do komputerów osobistych

Pierwszy pecetowy procesor Qualcomma w procesie 7 nm.

Opublikowane

dnia

Intel nie ma szczęścia, jeśli chodzi o procesory komputerowe w litografii 7 nm. Nie dość, że AMD zaprezentuje swoje podzespoły już w styczniu, na tym polu wyprzedził ich także niespodziewany konkurent. Qualcomm pokazał Snapdragona 8cx – ośmiordzeniowy procesor 7 nm w architekturze ARM dla pecetów.

Nowy Snapdragon został zaprojektowany z myślą o komputerach typu „always connected” – wyposażonych w Windows 10, natywny modem LTE i baterię wystarczającą na cały dzień użytkowania. Poprzednio w tych urządzeniach montowany był mobilny Snapdragon 835 oraz jego następca, Snapdragon 850. Procesor 8cx ma być mocniejszym i wydajniejszym bratem tego ostatniego. Podzespół wyposażony jest w osiem rdzeni, układ graficzny Adreno 680 Extreme, modem X24 LTE i wsparcie dla szybkiego ładowania Quick Charge 4+. Dzięki temu jest on dwukrotnie szybszy od poprzednika i zdecydowanie bardziej wydajny – jedno ładowanie ma wystarczyć na ponad 25 godzin pracy. Procesor będzie współpracował z pamięcią RAM do 16 GB.

Podczas premiery Qualcomm nie omieszkał zauważyć, że Snapdragon 8cx to pierwszy oficjalnie zaprezentowany czip 7 nm dla komputerów osobistych. Oprócz tego firma zapowiedziała, że wiele popularnych aplikacji otrzyma specjalne wersje na procesory ARM, dzięki czemu będą wydajniej na nich działały. W tym celu Qualcomm rozpoczął współpracę z wydawcami i deweloperami. Pierwszym z nich będzie Mozilla, która dostosuje swoją przeglądarkę Firefox do specyfiki Snapdragona 8cx.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne