SOCJAL
Do góry


Wspólny projekt smart home Sonosa i IKEI

Nowa linia produktów dostępna będzie w 2019 r.

Do tej pory IKEA kojarzyła się głównie z niedrogimi akcesoriami do upiększania domu, a nie wysokiej jakości sprzętem elektronicznym. Już niedługo może to ulec zmianie: dzięki nawiązaniu współpracy z producentem sprzętu grającego Sonos do sklepów na całym świecie trafią inteligentne rozwiązania audio.

Według reprezentantów IKEI projekt zakłada „wprowadzenie muzyki i dźwięku do wszystkich aspektów życia”.  Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie się to będzie odbywało: prawdopodobne jest, że owocem współpracy będą samodzielne inteligentne głośniki i system multiroom. Bardziej intrygującą wizją jest jednak integracja systemu audio z… meblami. To ostatnie rozwiązanie wpasowałoby się w typowy dla filozofii marki IKEA motyw oszczędzania miejsca i wielofunkcyjności. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby dostępna w ofercie sieci podstawka do lampy wyposażona w bezprzewodową ładowarkę Qi.

Współpraca z Sonosem to kolejny etap wieloletniego programu „IKEA Home Smart”, który został zapoczątkowany w 2015 r. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była wspomniana już lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. W zeszłym roku dołączył do niej system TRÅDFRI, czyli niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy