Połącz się z nami

Newsy

Wspólny projekt smart home Sonosa i IKEI

Nowa linia produktów dostępna będzie w 2019 r.

Opublikowane

dnia

Do tej pory IKEA kojarzyła się głównie z niedrogimi akcesoriami do upiększania domu, a nie wysokiej jakości sprzętem elektronicznym. Już niedługo może to ulec zmianie: dzięki nawiązaniu współpracy z producentem sprzętu grającego Sonos do sklepów na całym świecie trafią inteligentne rozwiązania audio.

Według reprezentantów IKEI projekt zakłada „wprowadzenie muzyki i dźwięku do wszystkich aspektów życia”.  Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie się to będzie odbywało: prawdopodobne jest, że owocem współpracy będą samodzielne inteligentne głośniki i system multiroom. Bardziej intrygującą wizją jest jednak integracja systemu audio z… meblami. To ostatnie rozwiązanie wpasowałoby się w typowy dla filozofii marki IKEA motyw oszczędzania miejsca i wielofunkcyjności. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby dostępna w ofercie sieci podstawka do lampy wyposażona w bezprzewodową ładowarkę Qi.

Współpraca z Sonosem to kolejny etap wieloletniego programu „IKEA Home Smart”, który został zapoczątkowany w 2015 r. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była wspomniana już lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. W zeszłym roku dołączył do niej system TRÅDFRI, czyli niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne