Połącz się z nami

Newsy

Wspólny projekt smart home Sonosa i IKEI

Nowa linia produktów dostępna będzie w 2019 r.

Opublikowane

dnia

Do tej pory IKEA kojarzyła się głównie z niedrogimi akcesoriami do upiększania domu, a nie wysokiej jakości sprzętem elektronicznym. Już niedługo może to ulec zmianie: dzięki nawiązaniu współpracy z producentem sprzętu grającego Sonos do sklepów na całym świecie trafią inteligentne rozwiązania audio.

Według reprezentantów IKEI projekt zakłada „wprowadzenie muzyki i dźwięku do wszystkich aspektów życia”.  Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie się to będzie odbywało: prawdopodobne jest, że owocem współpracy będą samodzielne inteligentne głośniki i system multiroom. Bardziej intrygującą wizją jest jednak integracja systemu audio z… meblami. To ostatnie rozwiązanie wpasowałoby się w typowy dla filozofii marki IKEA motyw oszczędzania miejsca i wielofunkcyjności. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby dostępna w ofercie sieci podstawka do lampy wyposażona w bezprzewodową ładowarkę Qi.

Współpraca z Sonosem to kolejny etap wieloletniego programu „IKEA Home Smart”, który został zapoczątkowany w 2015 r. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była wspomniana już lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. W zeszłym roku dołączył do niej system TRÅDFRI, czyli niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne