Połącz się z nami

Newsy

Wspólny projekt smart home Sonosa i IKEI

Nowa linia produktów dostępna będzie w 2019 r.

Opublikowane

dnia

Do tej pory IKEA kojarzyła się głównie z niedrogimi akcesoriami do upiększania domu, a nie wysokiej jakości sprzętem elektronicznym. Już niedługo może to ulec zmianie: dzięki nawiązaniu współpracy z producentem sprzętu grającego Sonos do sklepów na całym świecie trafią inteligentne rozwiązania audio.

Według reprezentantów IKEI projekt zakłada „wprowadzenie muzyki i dźwięku do wszystkich aspektów życia”.  Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie się to będzie odbywało: prawdopodobne jest, że owocem współpracy będą samodzielne inteligentne głośniki i system multiroom. Bardziej intrygującą wizją jest jednak integracja systemu audio z… meblami. To ostatnie rozwiązanie wpasowałoby się w typowy dla filozofii marki IKEA motyw oszczędzania miejsca i wielofunkcyjności. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby dostępna w ofercie sieci podstawka do lampy wyposażona w bezprzewodową ładowarkę Qi.

Współpraca z Sonosem to kolejny etap wieloletniego programu „IKEA Home Smart”, który został zapoczątkowany w 2015 r. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była wspomniana już lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. W zeszłym roku dołączył do niej system TRÅDFRI, czyli niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne