Połącz się z nami

Newsy

Wózek na zakupy od… Forda

Jest wyposażony w automatyczne hamulce.

Opublikowane

dnia

Inteligentna rewolucja dotyka nie tylko samochodów, rowerów i elektrycznych hulajnóg – czas, żeby trafiła ona także do centrów handlowych. Ford Europe zaproponował właśnie wózek sklepowy z technologią inteligentnego hamowania.

Zastosowany w wózku system jest oparty na układzie Pre-Collision Assist zastosowanym w samochodach Forda. Wykorzystuje on system kamer, który monitoruje i analizuje otoczenie z przodu pojazdu, a w razie wykrycia potencjalnego zderzenia automatycznie go zatrzymuje. Został on zaprojektowany tak, aby ograniczyć ilość kolizji wózków z innymi klientami hipermarketów, sklepowymi półkami i zaparkowanymi pojazdami – do tych drobnych wypadków dochodzi najczęściej, gdy za ich sterami stają dzieci. Należy zauważyć, że prototyp od Forda jest nie tylko inteligentny, ale także całkiem designerski.

Wózek z systemem automatycznego hamowania to jeden z projektów, które przybliżają klientom zasady działania nowych technologii Forda. Wśród nich znalazły się łóżko z systemem opartym na asystencie utrzymania pasa ruchu (ostrzegał on o opuszczeniu swojej połowy łóżka) oraz buda dla psa z aktywną redukcją hałasu, zaprojektowana po to, aby chronić naszych pupili przed głośnymi dźwiękami, które mogłyby ich przestraszyć. Inteligentny wózek raczej nie trafi do sklepów w najbliższym czasie i w formie, w jakiej przedstawiono go w spocie reklamowym, ale zastosowana w nim technologia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne