Połącz się z nami

Newsy

Wózek na zakupy od… Forda

Jest wyposażony w automatyczne hamulce.

Opublikowane

dnia

Inteligentna rewolucja dotyka nie tylko samochodów, rowerów i elektrycznych hulajnóg – czas, żeby trafiła ona także do centrów handlowych. Ford Europe zaproponował właśnie wózek sklepowy z technologią inteligentnego hamowania.

Zastosowany w wózku system jest oparty na układzie Pre-Collision Assist zastosowanym w samochodach Forda. Wykorzystuje on system kamer, który monitoruje i analizuje otoczenie z przodu pojazdu, a w razie wykrycia potencjalnego zderzenia automatycznie go zatrzymuje. Został on zaprojektowany tak, aby ograniczyć ilość kolizji wózków z innymi klientami hipermarketów, sklepowymi półkami i zaparkowanymi pojazdami – do tych drobnych wypadków dochodzi najczęściej, gdy za ich sterami stają dzieci. Należy zauważyć, że prototyp od Forda jest nie tylko inteligentny, ale także całkiem designerski.

Wózek z systemem automatycznego hamowania to jeden z projektów, które przybliżają klientom zasady działania nowych technologii Forda. Wśród nich znalazły się łóżko z systemem opartym na asystencie utrzymania pasa ruchu (ostrzegał on o opuszczeniu swojej połowy łóżka) oraz buda dla psa z aktywną redukcją hałasu, zaprojektowana po to, aby chronić naszych pupili przed głośnymi dźwiękami, które mogłyby ich przestraszyć. Inteligentny wózek raczej nie trafi do sklepów w najbliższym czasie i w formie, w jakiej przedstawiono go w spocie reklamowym, ale zastosowana w nim technologia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne