Połącz się z nami

Technologie

Uber uruchamia usługę Uber Pet

Ułatwi ona podróżowanie z naszym pupilem.

Opublikowane

dnia

Nie wszyscy taksówkarze czy kierowcy Ubera zgadzają się na przewożenie zwierząt, za wyjątkiem oczywiście psów przewodników. Osoby, które często przemieszczają się ze swoimi puchatymi przyjaciółmi, już wkrótce otrzymają funkcję przeznaczoną specjalnie dla nich – przewozy przyjazne dla czworonogów.

Funkcja Uber Pet umożliwi zamówienie kierowcy, który w profilu będzie miał zaznaczoną stosowną opcję – po wybraniu usługi, na liście dostępnych przewoźników pokażą się tylko osoby akceptujące jazdę ze zwierzętami. Dzięki temu zamawiający usługę klient będzie miał pewność, że kierowca wyrazi zgodę na podróż z pupilem – do tej pory w celu potwierdzenia przejazdu należało kontaktować się telefonicznie z kierowcą, o czym wiele osób zapominało. Prowadziło to do wielu nieprzyjemnych sytuacji, które na dobre zakończy Uber Pet. Skorzystanie z tej opcji będzie wiązało się z dodatkową opłatą, doliczoną bezpośrednio do rachunku. Zachętę dla kierowców ma stanowić fakt, że otrzymają jej ułamek na swoje konto.

Usługa Uber Pet zostanie uruchomiona 16 października w wybranych miastach Stanów Zjednoczonych: Austin, Denver, Nashville, Minneapolis-St. Paul, Philadelphii, Phoenix i Tampa Bay. Po okresie testowym będzie ona stopniowo wdrażana w innych miastach, także w Europie. W Polsce podobną funkcję oferuje póki co jedynie przewoźnik Bolt – na chwilę obecną Bolt Pets działa jedynie na terenie Warszawy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne