Połącz się z nami

Technologie

Twórca Androida przedstawia Essential Project Gem

Nietypowa konstrukcja z zupełnie odmienionym interfejsem.

Opublikowane

dnia

Przywykliśmy już do klasycznego designu smartfonów – proporcjonalnego prostokąta z aparatem z tyłu i ekranem zajmującym większość przodu – ale nie zniechęca to producentów do zabawy z ich formą. Andy Rubin, współtwórca Androida, właśnie kończy prace nad takim eksperymentem.

Urządzenie nosi roboczą nazwę Essential Project Gem i wyróżnia się przede wszystkim nietypowym designem. Jego wąski, wydłużony ekran przypomina klasyczny telefon, tylko przecięty na pół wzdłuż pionowej osi. Z tyłu znajduje się pojedynczy aparat fotograficzny i punkt, który wygląda jak czytnik linii papilarnych, a wzdłuż krawędzi rozmieszczone zostały przyciski. Inny kształt wyświetlacza wymógł oczywiście zmodyfikowanie klasycznego systemu operacyjnego – składa się on z umieszczonych jedno pod drugim okienek z aplikacjami. Oficjalnie zaprezentowano również wykończenie obudowy, pokryte atrakcyjną, zmieniającą kolor powłoką.

Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że sercem Project Gem będzie wirtualny asystent, który pomoże użytkownikowi w wykonywaniu podstawowych czynności bez konieczności korzystania z klawiatury – zgłoszenie patentowe złożone przez Essential wspomina o trybie „walkie talkie”, który może być aktywowany za pomocą czytnika z tyłu obudowy. Wskazuje on również, że sprzęt otrzyma procesor Snapdragon 730 i będzie działał na Androidzie.

Zgodnie ze słowami Rubina, odejście od klasycznego interfejsu ma pomóc w walce z uzależnieniem od smartfona. Korzystanie głównie z głosowego asystenta może być jednak krępujące dla użytkownika i irytujące dla jego otoczenia, więc wydaje mi się, że to dość drastyczny sposób na zachęcenie klienta do pozostawienia telefonu w kieszeni…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne