Połącz się z nami

Newsy

Twórca Androida przedstawia Essential Project Gem

Nietypowa konstrukcja z zupełnie odmienionym interfejsem.

Opublikowane

dnia

Przywykliśmy już do klasycznego designu smartfonów – proporcjonalnego prostokąta z aparatem z tyłu i ekranem zajmującym większość przodu – ale nie zniechęca to producentów do zabawy z ich formą. Andy Rubin, współtwórca Androida, właśnie kończy prace nad takim eksperymentem.

Urządzenie nosi roboczą nazwę Essential Project Gem i wyróżnia się przede wszystkim nietypowym designem. Jego wąski, wydłużony ekran przypomina klasyczny telefon, tylko przecięty na pół wzdłuż pionowej osi. Z tyłu znajduje się pojedynczy aparat fotograficzny i punkt, który wygląda jak czytnik linii papilarnych, a wzdłuż krawędzi rozmieszczone zostały przyciski. Inny kształt wyświetlacza wymógł oczywiście zmodyfikowanie klasycznego systemu operacyjnego – składa się on z umieszczonych jedno pod drugim okienek z aplikacjami. Oficjalnie zaprezentowano również wykończenie obudowy, pokryte atrakcyjną, zmieniającą kolor powłoką.

Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że sercem Project Gem będzie wirtualny asystent, który pomoże użytkownikowi w wykonywaniu podstawowych czynności bez konieczności korzystania z klawiatury – zgłoszenie patentowe złożone przez Essential wspomina o trybie „walkie talkie”, który może być aktywowany za pomocą czytnika z tyłu obudowy. Wskazuje on również, że sprzęt otrzyma procesor Snapdragon 730 i będzie działał na Androidzie.

Zgodnie ze słowami Rubina, odejście od klasycznego interfejsu ma pomóc w walce z uzależnieniem od smartfona. Korzystanie głównie z głosowego asystenta może być jednak krępujące dla użytkownika i irytujące dla jego otoczenia, więc wydaje mi się, że to dość drastyczny sposób na zachęcenie klienta do pozostawienia telefonu w kieszeni…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne