Połącz się z nami

Newsy

Apple usuwa aplikację, z której korzystali protestujący w Hong Kongu

Działanie to ma na celu uspokojenie chińskich władz.

Polityczna sytuacja w Hong Kongu odbija się także na świecie technologii. Wiele przedsiębiorstw porusza się po cienkiej granicy, ceną której przekroczenia będzie utrata ich wpływu na chińskim rynku. W wyniku presji ze strony władz Państwa Środka, Apple wycofało aplikację HKmap.live z AppStore.

Aplikacja HKmap.live została opracowana przez zewnętrznego dewelopera i od kilku dni pozwalała użytkownikom omijać miejsca, w których znajdowały się patrole policyjne. Początkowo Apple nie wyraziło zgody na jej publikację, ale szybko zmieniło zdanie. W odpowiedzi na wczorajsze zarzuty wytoczone przez rządowy portal informacyjny China Daily, firma zdecydowała się jednak na usunięcie aplikacji, powołując się na to, że zagraża ona bezpieczeństwu mieszkańców i funkcjonariuszy publicznych w Hong Kongu oraz że nawołuje ona do przemocy.

Podobny los spotkał niezależną aplikację informacyjną Quartz, która na bieżąco informowała o wydarzeniach w Hong Kongu – została ona usunięta z chińskiej wersji AppStore, a strona internetowa agencji informacyjnej – zablokowana. Apple nie jest jedynym przedstawicielem świata technologii zaangażowanym politycznie w sytuację w Hong Kongu. Kilka dni temu Blizzard, producent i dystrybutor gier, zdecydował się na zbanowanie profesjonalnego gracza z Hong Kongu za publiczne wsparcie demonstrantów podczas turnieju Hearthstone Grand Masters. Został on pozbawiony dotychczasowej wygranej i możliwości udziału w oficjalnych turniejach esportowych Hearthstone przez okres 12 miesięcy. Ruch ten oczywiście spotkał się z protestami ze strony fanów, którzy zapowiedzieli bojkot produktów Blizzarda, ale na chwilę obecną deweloper nie odniósł się oficjalnie do ich zarzutów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iOS 13.5 z ułatwieniami dla osób noszących maseczki

Newsy

Okulary AR od Apple mogą ukazać się w przyszłym roku

Newsy

Błąd bezpieczeństwa złącza Thunderbolt

Newsy

Premiera nowego 13-calowego MacBooka Pro

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!