Połącz się z nami

Technologie

Apple usuwa aplikację, z której korzystali protestujący w Hong Kongu

Działanie to ma na celu uspokojenie chińskich władz.

Opublikowane

dnia

Polityczna sytuacja w Hong Kongu odbija się także na świecie technologii. Wiele przedsiębiorstw porusza się po cienkiej granicy, ceną której przekroczenia będzie utrata ich wpływu na chińskim rynku. W wyniku presji ze strony władz Państwa Środka, Apple wycofało aplikację HKmap.live z AppStore.

Aplikacja HKmap.live została opracowana przez zewnętrznego dewelopera i od kilku dni pozwalała użytkownikom omijać miejsca, w których znajdowały się patrole policyjne. Początkowo Apple nie wyraziło zgody na jej publikację, ale szybko zmieniło zdanie. W odpowiedzi na wczorajsze zarzuty wytoczone przez rządowy portal informacyjny China Daily, firma zdecydowała się jednak na usunięcie aplikacji, powołując się na to, że zagraża ona bezpieczeństwu mieszkańców i funkcjonariuszy publicznych w Hong Kongu oraz że nawołuje ona do przemocy.

Podobny los spotkał niezależną aplikację informacyjną Quartz, która na bieżąco informowała o wydarzeniach w Hong Kongu – została ona usunięta z chińskiej wersji AppStore, a strona internetowa agencji informacyjnej – zablokowana. Apple nie jest jedynym przedstawicielem świata technologii zaangażowanym politycznie w sytuację w Hong Kongu. Kilka dni temu Blizzard, producent i dystrybutor gier, zdecydował się na zbanowanie profesjonalnego gracza z Hong Kongu za publiczne wsparcie demonstrantów podczas turnieju Hearthstone Grand Masters. Został on pozbawiony dotychczasowej wygranej i możliwości udziału w oficjalnych turniejach esportowych Hearthstone przez okres 12 miesięcy. Ruch ten oczywiście spotkał się z protestami ze strony fanów, którzy zapowiedzieli bojkot produktów Blizzarda, ale na chwilę obecną deweloper nie odniósł się oficjalnie do ich zarzutów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne