Połącz się z nami

Technologie

Apple usuwa aplikację, z której korzystali protestujący w Hong Kongu

Działanie to ma na celu uspokojenie chińskich władz.

Opublikowane

dnia

Polityczna sytuacja w Hong Kongu odbija się także na świecie technologii. Wiele przedsiębiorstw porusza się po cienkiej granicy, ceną której przekroczenia będzie utrata ich wpływu na chińskim rynku. W wyniku presji ze strony władz Państwa Środka, Apple wycofało aplikację HKmap.live z AppStore.

Aplikacja HKmap.live została opracowana przez zewnętrznego dewelopera i od kilku dni pozwalała użytkownikom omijać miejsca, w których znajdowały się patrole policyjne. Początkowo Apple nie wyraziło zgody na jej publikację, ale szybko zmieniło zdanie. W odpowiedzi na wczorajsze zarzuty wytoczone przez rządowy portal informacyjny China Daily, firma zdecydowała się jednak na usunięcie aplikacji, powołując się na to, że zagraża ona bezpieczeństwu mieszkańców i funkcjonariuszy publicznych w Hong Kongu oraz że nawołuje ona do przemocy.

Podobny los spotkał niezależną aplikację informacyjną Quartz, która na bieżąco informowała o wydarzeniach w Hong Kongu – została ona usunięta z chińskiej wersji AppStore, a strona internetowa agencji informacyjnej – zablokowana. Apple nie jest jedynym przedstawicielem świata technologii zaangażowanym politycznie w sytuację w Hong Kongu. Kilka dni temu Blizzard, producent i dystrybutor gier, zdecydował się na zbanowanie profesjonalnego gracza z Hong Kongu za publiczne wsparcie demonstrantów podczas turnieju Hearthstone Grand Masters. Został on pozbawiony dotychczasowej wygranej i możliwości udziału w oficjalnych turniejach esportowych Hearthstone przez okres 12 miesięcy. Ruch ten oczywiście spotkał się z protestami ze strony fanów, którzy zapowiedzieli bojkot produktów Blizzarda, ale na chwilę obecną deweloper nie odniósł się oficjalnie do ich zarzutów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne