Połącz się z nami

Newsy

Uber patentuje AI sprawdzające stan pasażerów

Wykryje, czy są oni pijani lub zmęczeni.

Opublikowane

dnia

Dla wielu osób zawołanie Ubera jest jedynym sposobem na powrót do domu po, hmm, ciężkiej nocy. Firma doskonale to rozumie, a nawet chce pomóc osobom, które zamawiają podwózkę do domu w różnych stadiach zmęczenia. W jaki sposób? Za pomocą sztucznej inteligencji.

Wyspecjalizowane AI przeznaczone do rozpoznawania stanu pasażera jest przedmiotem zgłoszenia patentowego, które Uber wystosował do Urzędu Patentów Stanów Zjednoczonych. Tytuł dokumentu brzmi „Przewidywanie stanu użytkownika za pomocą algorytmów uczenia maszynowego”, co mówi samo za siebie. Za sprawą specjalnej sztucznej inteligencji aplikacja Uber będzie rozpoznawała czy zamawiający samochód klient zachowuje się nienaturalnie. Bazą do oceny stanu pasażera stanie się szereg czynników: czas spędzony na wyszukiwaniu opcji w aplikacji, ilość błędów ortograficznych popełnionych w wiadomościach wysyłanych do kierowcy czy trudności ze znalezieniem samochodu. System oczywiście będzie „uczył się” zachowań użytkownika – jeśli na co dzień popełniamy sporo błędów ortograficznych, AI zacznie je ignorować.

Na podstawie powyższych czynników sztuczna inteligencja spróbuje określić, czy użytkownik znajduje się w nienaturalnym stanie – jest pijany lub skrajnie zmęczony. Informacja o tym oczywiście trafi do kierowcy. W patencie Uber opisuje również możliwość stworzenia systemu, który automatycznie przypisywałby nienaturalnie zachowujących się użytkowników do odpowiednio wyszkolonych kierowców, a w przypadku wykrycia stanu zmęczenia zmieniał interfejs aplikacji na uproszczony. AI Ubera jest na razie w fazie rozwoju: ile z tych obietnic okaże się prawdą przekonamy się w przyszłości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne