Połącz się z nami

Newsy

Serwis VoD Showmax wycofuje się z Polski

Filmy i seriale dostępne jedynie do końca stycznia.

Opublikowane

dnia

Showmax wszedł na nasz rynek przebojem i zdążył sporo namieszać, zarówno pod względem oferty, jak i współpracy przy produkcji krajowych filmów. Niestety, to już koniec obecności serwisu w naszym kraju – jego właściciel, Naspers Group, zdecydował o wycofaniu się z Polski na początku przyszłego roku.

Krok ten może wydać się niespodziewany, ponieważ Showmax cieszył się niesłabnącą popularnością na naszym rynku od 2017 roku, kiedy to wszedł do Polski. Serwis oferował bardzo duży wybór rodzimych produkcji, począwszy od serialu satyrycznego Ucho Prezesa, aż po krótkie formy filmowe wyreżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego i Patryka Vegę. Na Showmaksie mogliśmy oglądać polską edycję programu rozrywkowego Saturday Night Live; serwis VoD był również współproducentem wielu kinowych produkcji, w tym kontrowersyjnego Kleru, oraz serialu Rojst.

Powodem końca działalności Showmax w Polsce jest chęć skupienia się na dotarciu do odbiorców w Afryce – przeszedł on pod egidę MultiChoiceGroup, które działa przede wszystkim na rynku południowoafrykańskim. W związku z tym polska wersja serwisu zostanie ostatecznie zamknięta 31 stycznia 2019 roku. Jego przedstawiciele nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie przyszłych losów produkcji nakręconych specjalnie na zamówienie Showmaksa oraz ewentualnych zwrotów pieniędzy dla osób, które wykupiły dłuższy abonament w serwisie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Grundig37

    20/12/2018 o 00:58

    Pewnie jestem za…NEtflix number ONE i tak traktują nas w 70% serio ale chodzą słuchy ,że wypuszczą na naszą Polską Platformę pełną ofertę już w 2019r.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość na Igrzyskach Olimpijskich 2020 r.

Dodatkowe informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym ułatwią śledzenie zmagań.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odsłaniane są towarzyszące jej technologie. Intel i Alibaba zaproponowali właśnie nową technologię śledzenia sportowców w 3D, która urozmaici transmisje na żywo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Vision Mercedes Simplex – nietypowy koncept

Oparty na modelu 35 PS z 1901 roku.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne kojarzą nam się przeważnie z supernowoczesnymi pojazdami przyszłości, ale w przypadku Vision Mercedes Simplex inspiracja pochodzi sprzed ponad stulecia. Odpowiada on na palące pytanie, jak wyglądałyby pierwsze, klasyczne samochody w nowoczesnym kontekście.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne