Połącz się z nami

Newsy

Serwis VoD Showmax wycofuje się z Polski

Filmy i seriale dostępne jedynie do końca stycznia.

Showmax wszedł na nasz rynek przebojem i zdążył sporo namieszać, zarówno pod względem oferty, jak i współpracy przy produkcji krajowych filmów. Niestety, to już koniec obecności serwisu w naszym kraju – jego właściciel, Naspers Group, zdecydował o wycofaniu się z Polski na początku przyszłego roku.

Krok ten może wydać się niespodziewany, ponieważ Showmax cieszył się niesłabnącą popularnością na naszym rynku od 2017 roku, kiedy to wszedł do Polski. Serwis oferował bardzo duży wybór rodzimych produkcji, począwszy od serialu satyrycznego Ucho Prezesa, aż po krótkie formy filmowe wyreżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego i Patryka Vegę. Na Showmaksie mogliśmy oglądać polską edycję programu rozrywkowego Saturday Night Live; serwis VoD był również współproducentem wielu kinowych produkcji, w tym kontrowersyjnego Kleru, oraz serialu Rojst.

Powodem końca działalności Showmax w Polsce jest chęć skupienia się na dotarciu do odbiorców w Afryce – przeszedł on pod egidę MultiChoiceGroup, które działa przede wszystkim na rynku południowoafrykańskim. W związku z tym polska wersja serwisu zostanie ostatecznie zamknięta 31 stycznia 2019 roku. Jego przedstawiciele nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie przyszłych losów produkcji nakręconych specjalnie na zamówienie Showmaksa oraz ewentualnych zwrotów pieniędzy dla osób, które wykupiły dłuższy abonament w serwisie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Grundig37

    20/12/2018 dnia 00:58

    Pewnie jestem za…NEtflix number ONE i tak traktują nas w 70% serio ale chodzą słuchy ,że wypuszczą na naszą Polską Platformę pełną ofertę już w 2019r.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Lipiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

WarnerMedia rezygnuje z HBO GO w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Czerwiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Oficjalny start HBO Max

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!