Połącz się z nami

Newsy

Apple usuwa aplikacje do kopania kryptowalut z AppStore

Ochrona sprzętu użytkowników przed „kopaniem w tle”.

Opublikowane

dnia

Po boomie na kryptowaluty, który zapanował na początku roku, przyszedł czas na gorsze dni. Większość z nich właśnie zaliczyła poważny spadek wywołany atakiem hakerskim na koreański portal wymiany Coinrail, a dodatkowo Apple usunęło z AppStore większość aplikacji do kopania kryptowalut.

Zakazem objęte są wszystkie aplikacje, które wykorzystują zasoby sprzętowe urządzenia do pozyskiwania kryptowalut. Apple chce w ten sposób ochronić użytkowników przed ukrytymi próbami kopania podejmowanymi przez aplikacje typu Calendar 2. Ten popularny kalendarz-organizer wykorzystywał telefon lub tablet użytkownika do kopania waluty Monero: miner był ukryty w wersji premium aplikacji. Nowe zasady AppStore stawiają sprawę jasno: żaden program dostępny w sklepie nie będzie mógł pozyskiwać kryptowalut z wyjątkiem tych, w których proces kopania przeniesiony jest przykładowo do chmury. Pozostałe typy aplikacji obsługujących kryptowaluty również zostaną poddane obostrzeniom: portfele, portale wymiany i transfery ICO są dozwolone, ale tylko jeśli są połączone z konkretną instytucją finansową.

Nie wszystkie z tych wiadomości są złe dla kryptoinwestorów. To pierwsza wersja regulaminu AppStore, która wypowiada się na temat portfeli – przedtem były one na granicy legalności. Nowe zasady pomogą również w usunięciu aplikacji z błędami pozwalającymi hakerom w tajemnicy podłączać do nich oprogramowanie kopiące waluty. To właśnie osoby trzecie najczęściej wykorzystują telefony i tablety innych użytkowników do pozyskiwania kryptowalut – bez dobrej karty graficznej kopanie na własny użytek nie ma sensu. Decyzja Apple chroni zatem klientów przed takimi niechcianymi ingerencjami w ich sprzęt.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne