Połącz się z nami

Newsy

Apple usuwa aplikacje do kopania kryptowalut z AppStore

Ochrona sprzętu użytkowników przed „kopaniem w tle”.

Opublikowane

dnia

Po boomie na kryptowaluty, który zapanował na początku roku, przyszedł czas na gorsze dni. Większość z nich właśnie zaliczyła poważny spadek wywołany atakiem hakerskim na koreański portal wymiany Coinrail, a dodatkowo Apple usunęło z AppStore większość aplikacji do kopania kryptowalut.

Zakazem objęte są wszystkie aplikacje, które wykorzystują zasoby sprzętowe urządzenia do pozyskiwania kryptowalut. Apple chce w ten sposób ochronić użytkowników przed ukrytymi próbami kopania podejmowanymi przez aplikacje typu Calendar 2. Ten popularny kalendarz-organizer wykorzystywał telefon lub tablet użytkownika do kopania waluty Monero: miner był ukryty w wersji premium aplikacji. Nowe zasady AppStore stawiają sprawę jasno: żaden program dostępny w sklepie nie będzie mógł pozyskiwać kryptowalut z wyjątkiem tych, w których proces kopania przeniesiony jest przykładowo do chmury. Pozostałe typy aplikacji obsługujących kryptowaluty również zostaną poddane obostrzeniom: portfele, portale wymiany i transfery ICO są dozwolone, ale tylko jeśli są połączone z konkretną instytucją finansową.

Nie wszystkie z tych wiadomości są złe dla kryptoinwestorów. To pierwsza wersja regulaminu AppStore, która wypowiada się na temat portfeli – przedtem były one na granicy legalności. Nowe zasady pomogą również w usunięciu aplikacji z błędami pozwalającymi hakerom w tajemnicy podłączać do nich oprogramowanie kopiące waluty. To właśnie osoby trzecie najczęściej wykorzystują telefony i tablety innych użytkowników do pozyskiwania kryptowalut – bez dobrej karty graficznej kopanie na własny użytek nie ma sensu. Decyzja Apple chroni zatem klientów przed takimi niechcianymi ingerencjami w ich sprzęt.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne