Połącz się z nami

Newsy

Tłumaczenia offline w aplikacji Google Translate

Na początek 59 języków dostępnych na życzenie.

Opublikowane

dnia

Podręczny translator to najlepszy przyjaciel podróżnika. Podczas wojaży nie zawsze jednak mamy dostęp do Wi-Fi, a tłumaczenie słowo po słowie z użyciem słownika często prowadzi do nieporozumień. Google postanowiło zapobiec takim sytuacjom i udostępnić swojego tłumacza AI także w wersji offline, gotowej do pobrania na telefon.

Aby ściągnąć tłumacza AI wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji Google Translate. Na początek będziemy mieć do wyboru 59 języków, w tym te używane w najpopularniejszych kurortach wypoczynkowych: hiszpański, grecki, włoski czy turecki. Na liście znajduje się również polski, dlatego nie zdziwmy się, jeśli już tego lata większość turystów będzie korzystała z apki. Tłumaczenie będzie wykorzystywało opatentowaną przez Google technologię rozpoznawania tekstu ze zdjęcia. Aby korzystać ze sztucznej inteligencji w trybie offline będzie trzeba pobrać każdy język osobno – szacowana wielkość takiego językowego pakietu to 35 MB. System tłumaczenia ma być przyjazny także dla słabszych telefonów pozbawionych zaawansowanych funkcji AI, a do korzystania z dobrodziejstw aplikacji potrzebny będzie jedynie aparat.

Nowa funkcja będzie wprowadzana stopniowo od dzisiaj. Na początek zobaczy ją jedynie niewielka grupa użytkowników, ale przed 15 czerwca powinna być ona dostępna dla wszystkich. To największy tego typu serwis dostępny w wersji offline: aplikacja Tłumacz Microsoftu obsługuje tylko 11 języków. Nic, tylko pobierać i wyjeżdżać w nieznane…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Martusia ;-)

    23/11/2018 o 22:39

    Szkoda że nie pomyślano o daniu możliwości pobrania Google Translatora tak aby można było go używać również w trybie offline ale na komputerze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne