SOCJAL
Do góry

TEST: Logitech BRIO 4K Stream Edition

Dla przeszłych, obecnych i przyszłych gwiazd Twitch.tv. Więc jak, chcesz być królem livestreamów?

Mówią, że jeśli ktoś nie jest wystarczająco zdolny, aby wykonywać jakąkolwiek pracę, to może zostać YouTuberem. Cóż, to nie miejsce i czas, aby to oceniać; możemy przyjrzeć się natomiast kamerce internetowej przeznaczonej dla YouTuberów i livestreamerów właśnie.

Opisywane urządzenie to nowa, ulepszona wersja Logitech BRIO 4K. Stream Edition oferuje nam nagrywanie materiału w jakości 4K Ultra HD z maksymalną prędkością 30 fps lub w Full HD w 60 fps-ach. Najważniejszą funkcją kamerki jest kompensacja oświetlenia. BRIO 4K charakteryzuje się rozległym jak na taki mały sprzęt zakresem dynamicznym. W praktyce oznacza to, że możesz nagrywać zawartość przy sztucznym lub nierównomiernym oświetleniu, nie tracąc kontrastu i jakości.

Również pod względem dźwiękowym BRIO 4K to „wyższa klasa średnia”. Zastosowane w kamerze podwójne mikrofony dobrze redukują szumy i zakłócenia, jednak wciąż słychać plucie niektórych głosek. Na dodatek nie można temu zaradzić za pomocą pop filtra, ponieważ postawienie go przed kamerą będzie mijało się z celem.

Absolutnie rewelacyjną i właściwie niezbędną początkującym YouTuberom funkcją jest natomiast tryb zastępowania tła. Jeśli nie chcesz chwalić się wyglądem swojego domowego studia nagraniowego, za pomocą BRIO 4K możesz zastąpić je jakimś neutralnym tłem. Czasami kamera „nie łapie” konturu ciała i wymazuje np. ramiona, jednak twarz użytkownika jest zawsze widoczna. Ponadto urządzenie może służyć do odblokowywania komputera za pomocą jedynie spojrzenia w obiektyw.

CENA 1 050 PLN

Ocena
 • Design
 • Jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Cena
4

Zdaniem T3

Wypasiona kamerka dla początkujących YouTuberów oraz osób, które chcą po prostu komfortowo prowadzić rozmowy przez Skype’a.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Testy

 • TEST: Samsung MU7002

  Jedne z przystępniejszych cenowo telewizorów UHD od Samsunga, na dodatek opakowane w designerską formę.

  Marcin Kubicki19/01/2018
 • TEST: Apple Watch Series 3

  W Polsce dostępny jest tylko jeden wariant nowego smartwatcha Apple. Czy to jednak powód do narzekań?

  Michał Lis15/01/2018
 • TEST: Pioneer AVH-Z2000BT

  Odtwarzacz multimedialny do twojego samochodu, przydatny zarówno w trasie, jak i podczas postojów.

  Michał Lis08/01/2018
 • TEST: Samsung Galaxy Note 8

  Rok 2016 przyniósł linii Note sporo wyzwań, ale Samsung wyciągnął z nich wnioski i stworzył swój najlepszy jak do tej pory...

  Marcin Kubicki05/01/2018
 • TEST: Razer Hammerhead for iOS

  Wszyscy profesjonalni gracze z iOS, ręka do góry! Jak to, nikt? Dla kogo w takim razie są te słuchawki?

  Marcin Kubicki03/01/2018