Połącz się z nami

Testy

TEST: Google Home Max

Czy Asystent Google w rozmiarze XXL dostarczy nam muzycznych uniesień i zawładnie naszymi domami?

Opublikowane

dnia

Po wielu miesiącach oczekiwania Asystent Google na dobre zagościł na smartfonach polskich użytkowników. Co prawda na razie Google milczy na temat polskojęzycznej wersji wirtualnego pomocnika na głośniki Google Home, ale mam wrażenie, że doczekamy się jej wcześniej niż Alexy czy Siri mówiących naszym językiem. W oczekiwaniu na ten moment przetestowałem inteligentny głośnik Google Home Max.

Największy sprzęt z rodziny Google Home to odpowiedź na HomePoda i high-endowe głośniki z Alexą. W przeciwieństwie do swoich mniejszych odpowiedników ma on nie tylko pomagać w sterowaniu inteligentnym domem, ale także dobrze odtwarzać muzykę. Odpowiedzialne są za to dwa woofery i dwa tweetery, którym towarzyszą wewnętrzne mikrofony. Te ostatnie działają podobnie co w HomePodzie – rejestrują brzmienie głośnika i dostosowują je do warunków akustycznych pomieszczenia. W efekcie udało mi się uzyskać detaliczne, przestrzenne i kolorowe brzmienie nawet w niewielkich i nieregularnych pokojach. Wysokie tony są wyraziste, ale nie krzykliwe, a basy gładkie i soczyste.

Szkoda, że te imponujące możliwości nie zostały w pełni wykorzystane poprzez dodanie dźwięku 360° – rozchodzi się on tylko do przodu, co ogranicza możliwości ustawienia sprzętu. Brakowało mi również prawdziwego, wyraźnego rozdziału kanałów stereo; aby go uzyskać, należy sparować dwa głośniki. Mimo tego słuchanie muzyki na Home Max dostarczyło mi wiele satysfakcji.

W zakresie inteligentnych funkcji urządzenie potrafi całkiem sporo. Jego sercem jest oczywiście Asystent Google, niestety nie mówiący po polsku. Głośnik rozpoznaje polecenia nawet z drugiego końca pomieszczenia, a delikatne podświetlenie na przedniej ściance wskazuje na to, że nasłuchuje on głosu. Mikrofony potrafią wyłapać słowa, nawet gdy dookoła panuje hałas lub odtwarzana jest głośna muzyka. Oprócz sterowania głosowego Home Max współpracuje z aplikacją Google Home (można w niej podłączyć go do systemu multiroom), Chromecastem i urządzeniami Bluetooth, które posłużą do strumieniowania muzyki. Dzięki temu oferuje on znacznie więcej możliwości konfiguracji niż konkurencyjny HomePod.

Pod względem wizualnym Home Max wpisuje się w typowy dla urządzeń Google Home minimalistyczny trend – gładki, przyjemny w dotyku plastik ze wstawkami z tkaniny. Głośnik ma spore wymiary i jest ciężki, ale dzięki możliwości ustawienia go w pionie lub poziomie, nietrudno wygospodarować dla niego trochę miejsca. Miłym dodatkiem jest także podstawka tłumiąca wibracje, dzięki której odtwarzanie muzyki przebiega bez zakłóceń.

Google Home Max to najdroższy, ale także najbardziej funkcjonalny głośnik z Asystentem Google. Łączy on w sobie umiejętności wirtualnego pomocnika i całkiem niezłego sprzętu audio – osoby, które szukają właśnie takiego urządzenia, nie mogły trafić lepiej.

Specyfikacja

  • Cena 1 700 PLN
  • Przetworniki 2x woofer 4,5 cala, 2x tweeter 0,7 cala
  • Mikrofon tak, wewnętrzny
  • Czujniki położenia, oświetlenia
  • Łączność USB-C, audio 3,5 mm, Bluetooth, Wi-fi
  • Wymiary 366,6 x 190 x 154,4 mm
  • Waga 5,3 kg

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Czy w oczekiwaniu na polską edycję Google Home warto zaopatrzyć się w Home Max? Jeśli szukasz funkcjonalnego głośnika z Asystentem Google, jak najbardziej.

Wynik
78

Plusy

Bardzo dobra jakość dźwięku. Funkcjonalne, dokładne mikrofony. Łatwe sterowanie. Wiele możliwości konfiguracji.

Minusy

Brak dźwięku 360° i pełnego stereo. Głośnik jest bardzo duży i ciężki. Na razie brak polskiej wersji językowej.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne