Połącz się z nami

Testy

TEST: Creative SoundBlaster Roar Classic Lite

Czym zaskoczy nas ten kompaktowy głośnik od Creative?

Opublikowane

dnia

Przenośnych głośników Bluetooth jest na rynku mnóstwo. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od kieszonkowych gadżetów po spore kolumny. Pod względem wielkości Roar Classic Lite od Creative jest przedstawicielem tej pierwszej grupy, ale jego możliwości dźwiękowych nie powstydziłby się nawet znacznie większy sprzęt.

Głośnik od Creative ma prostą, czarną obudowę, prawie całkowicie pokrytą metalową maskownicą. Pozwala to w przybliżeniu wskazać położenie i kierunek brzmienia wszystkich pięciu przetworników – są one bowiem rozmieszczone przestrzennie. Roar Classic Lite jest solidny i wykonany z przyjemnych w dotyku materiałów, a jednocześnie łatwo się go przenosi. Dzięki gumowanej podstawie urządzenie stabilnie trzyma się podłoża.

Do sterowania służą umieszczone w jego górnej części przyciski, z tyłu zaś znajduje się wejście AUX i port do ładowania głośnika. Nieco zdziwił nas fakt, że producent nie zdecydował się na popularne MicroUSB – zamiast niego jest gniazdo 15 V. W codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza, ale należy pamiętać, że jeśli bateria się rozładuje, kiedy akurat nie będziemy mieli dostępu do ładowarki, doładowanie Roar Classic Lite będzie trudne. Na szczęście akumulator starcza na około 8 godzin słuchania.

Głośnik współpracuje z urządzeniami Bluetooth i wszystkimi innymi odtwarzaczami, które można podłączyć do niego za pomocą złącza 3,5 mm. Parowanie bezprzewodowe jest wręcz banalnie proste: technologia NFC skraca ten proces do kilku sekund, jakie zajmuje przytknięcie smartfona do ikonki zdobiącej punkt parowania, a nawet bez jej wykorzystania, głośnik nie miał problemów ze zlokalizowaniem źródeł dźwięku. Połączenie działa stabilnie nawet wtedy, gdy się od niego oddalimy. Podłączanie źródeł za pomocą kabla również nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej – o ile akurat posiadamy stosowny przewód – nie został on bowiem dołączony do zestawu.

Brzmienie Roar Classic Lite jest przede wszystkim neutralne. Wiele głośników Bluetooth ma tendencję do ciepłego koloryzowania odtwarzanej muzyki, ale nie ten od Creative. Niektórzy słuchacze mogą uznać to za zaletę, a niektórzy za wadę – wiele zależy od tego, jaką barwę dźwięku preferują. Pod względem oddawania konkretnych częstotliwości dźwięków jest bardzo dobrze: soprany, średnica i basy brzmią pełnie i wyraziście. Najwięcej frajdy dostarczyło nam słuchanie w trybie Roar, który rozszerza i wzbogaca scenę dźwiękową; nie jest to co prawda pełne stereo, ale dźwięk zyskuje głębię, której na próżno szukać w większości małych głośników.

Creative oferuje wysoką jakość wykonania i porywające brzmienie w przenośnej formie, a co najważniejsze – w przystępnej cenie. Warto samodzielnie zapoznać się z jego możliwościami.

Specyfikacja

  • Cena 400 PLN
  • Przetworniki 2x tweeter, 1x subwoofer + 2x membrana pasywna, 2x wzmacniacz
  • Akumulator 6 000 mAh
  • Łączność Bluetooth, AUX
  • Wymiary 200 x 115 x 57 mm
  • Waga 1 060 g

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Creative Roar Classic Lite zauroczy cię swoimi możliwościami, a jednocześnie nie nadszarpnie twojego domowego budżetu.

Wynik
82

Plusy

Estetyczny, kompaktowy design. Łatwe parowanie bezprzewodowe. Szczegółowe, donośne, przestrzenne brzmienie, w szczególności w trybie Roar.

Minusy

Mało praktyczne ładowanie przez gniazdo 15 V. Dźwięk może okazać się zbyt chłodny dla niektórych.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

Test porównawczy: Duże smartfony

Phablety oferują nam coraz więcej, nie tylko pod względem miejsca na ekranie.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Przez wiele lat telefony komórkowe stawały się coraz mniejsze. Pamiętacie jeszcze eksperymenty pokroju modelu Panasonic GD55 z 2002 roku, który był niewiele większy od pudełka zapałek? Teraz wydają się nam one śmieszne, a ogromne niegdyś 3,5-calowe ekrany dotykowe są zbyt małe na dzisiejsze standardy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Yamaha PianoCraft MCR-B270D

Japońska miniwieża z maksi dźwiękiem – sprawdźmy, jak brzmi w praktyce.

Opublikowane

dnia

przez

Miniwieże będą cieszyły się popularnością dopóty, dopóki w naszych mieszkaniach będzie brakowało miejsca na stworzenie prawdziwie wypasionych systemów audio. Urządzenia takie jak Yamaha MCR-B270D stanowią praktyczną i dobrze brzmiącą alternatywę dla wyrzucania mebli po to, by w ich miejsce wstawić kolumny podłogowe.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią życiową, MCR-B270D pozwoli ci ją pięknie udźwiękowić bez zbędnych wyrzeczeń.

Wynik
81

Plusy

Bardzo dobre brzmienie niezależnie od źródła muzyki. Wysoka jakość wykonania. Korzystna cena.

Minusy

Brak dwustronnego połączenia Bluetooth. Raczej nie zastąpi pełnoprawnego systemu kina domowego.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Polk Audio Assist

Jak mieszka się Asystentowi Google w głośniku od Polk Audio?

Opublikowane

dnia

Niby w inteligentnym głośniku najważniejsze są umiejętności wirtualnego asystenta, ale miło by było, gdyby towarzyszyło im niezłe brzmienie. Assist od Polk Audio obiecuje spełnić to marzenie, ale czy dotrzymuje obietnicy?

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Na inteligentnym głośniku od Polk Audio Asystent może nareszcie rozwinąć skrzydła.

Wynik
80

Plusy

Wysoka jakość wykonania. Świetnie gra i doskonale wygląda.

Minusy

Głośnik miewa problemy z interpretacją poleceń wypowiedzianych słabą angielszczyzną.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Xiaomi Mi Mix 3

Nowy flagowiec Xiaomi kusi nietypowym aparatem, ale czy jest wart naszej uwagi?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Chińscy producenci dość późno odkryli, jak rozwojowym i interesującym rynkiem jest Europa Wschodnia, ale gdy już to nastąpiło, do Polski zaczęły oficjalnie wchodzić kolejne marki: Huawei, Xiaomi, OnePlus czy Oppo na dobre zagościły w naszym technologicznym krajobrazie. Im więcej producentów, tym więcej ciekawych modeli do wyboru. Xiaomi Mi Mix 3 przykuwa uwagę już od pierwszego spojrzenia – ma spory ekran bez wcięcia, kilka ciekawych technologii i kuszącą cenę. Czyżby szykował się flagowiec, który zawojuje nasze serca i portfele? Niestety, rzeczywistość nie wygląda tak różowo.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Xiaomi Mi Mix 3 chciał być oryginalnym flagowcem, ale niestety nie ustrzegł się wielu niedociągnięć.

Wynik
62

Plusy

Duży ekran bez wcięć. Szybkie działanie. Dobrze działający aparat tylny. Wytrzymała bateria.

Minusy

Rozsuwany mechanizm jest niepraktyczny. Skomplikowany w obsłudze system operacyjny. Bardzo słaba kamerka do selfie.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Soundboks 2

Rozkręćmy imprezę z Soundboks 2 i sprawdźmy jego możliwości.

Opublikowane

dnia

W świecie audio głośność to nie wszystko; liczy się także to, żeby rozkręcony na pełen regulator sprzęt, wciąż dobrze brzmiał. Twórcy Soundboks 2 twierdzą, że ich głośnik to potrafi, więc sprawdźmy, czy tak jest w rzeczywistości.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Soundboks 2 z powodzeniem nagłośni nie tylko twoją domówkę, ale także profesjonalną imprezę.

Wynik
83

Plusy

Głośny, praktyczny, wytrzymały i doskonale brzmiący.

Minusy

Jego „przenośność” jest dosyć dyskusyjna.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne