Połącz się z nami

Technologie

Dynamiczne maile Gmail stają się standardem

Od 2 lipca każdy użytkownik będzie mógł z nich korzystać w pełni.

Opublikowane

dnia

Pierwsze informacje na temat dynamicznych wiadomości email poznaliśmy w marcu, kiedy to Google rozpoczęło ich testy beta. Teraz zostały one oficjalnie zakończone, a nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników.

Dynamiczne maile trafiły do klienta Gmail kilka miesięcy temu, kiedy Google zaprezentowało nowy sposób wysyłania i odbierania wiadomości mailowych. Dotyczy on przede wszystkim powiadomień wysyłanych przez inne programy z pakietu G Suite, na przykład Kalendarza czy Dysku Google. Aby wejść w interakcję z wiadomością, zamiast klikać na dołączone linki i przechodzić na zewnętrzne strony internetowe, wystarczy zrobić to z poziomu samego maila. Wśród nowych opcji znalazła się możliwość odpowiadania na komentarze dodane do plików na Dysku Google, odpowiadania na zaproszenia jednym kliknięciem, wypełniania kwestionariuszy czy przeglądania katalogów plików.

Początkowo dynamiczne maile znajdowały się jedynie w fazie otwartych testów beta, ale teraz Google chce je oficjalnie wprowadzić dla wszystkich użytkowników – oznacza to, że od 2 lipca staną się one domyślnym sposobem korzystania z Gmaila. Podobnie jak w becie, na początek dostępne będą one tylko w wersji desktopowej, a do aplikacji mobilnych zostaną one dodane nieco później. Użytkownicy prywatni otrzymają możliwość wyłączenia nowych funkcji w dowolnej chwili i powrócenia do starego wyglądu skrzynki; na kontach służbowych o ich uruchomieniu lub wyłączeniu będzie natomiast decydował administrator.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Paweł Nawara

    12/06/2019 o 09:34

    po #GSuite zapraszam do kontaktu, 30 dni testów gratis

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne