Połącz się z nami

Technologie

Dynamiczne maile Gmail stają się standardem

Od 2 lipca każdy użytkownik będzie mógł z nich korzystać w pełni.

Opublikowane

dnia

Pierwsze informacje na temat dynamicznych wiadomości email poznaliśmy w marcu, kiedy to Google rozpoczęło ich testy beta. Teraz zostały one oficjalnie zakończone, a nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników.

Dynamiczne maile trafiły do klienta Gmail kilka miesięcy temu, kiedy Google zaprezentowało nowy sposób wysyłania i odbierania wiadomości mailowych. Dotyczy on przede wszystkim powiadomień wysyłanych przez inne programy z pakietu G Suite, na przykład Kalendarza czy Dysku Google. Aby wejść w interakcję z wiadomością, zamiast klikać na dołączone linki i przechodzić na zewnętrzne strony internetowe, wystarczy zrobić to z poziomu samego maila. Wśród nowych opcji znalazła się możliwość odpowiadania na komentarze dodane do plików na Dysku Google, odpowiadania na zaproszenia jednym kliknięciem, wypełniania kwestionariuszy czy przeglądania katalogów plików.

Początkowo dynamiczne maile znajdowały się jedynie w fazie otwartych testów beta, ale teraz Google chce je oficjalnie wprowadzić dla wszystkich użytkowników – oznacza to, że od 2 lipca staną się one domyślnym sposobem korzystania z Gmaila. Podobnie jak w becie, na początek dostępne będą one tylko w wersji desktopowej, a do aplikacji mobilnych zostaną one dodane nieco później. Użytkownicy prywatni otrzymają możliwość wyłączenia nowych funkcji w dowolnej chwili i powrócenia do starego wyglądu skrzynki; na kontach służbowych o ich uruchomieniu lub wyłączeniu będzie natomiast decydował administrator.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Paweł Nawara

    12/06/2019 o 09:34

    po #GSuite zapraszam do kontaktu, 30 dni testów gratis

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne