Połącz się z nami

Technologie

Mozilla Firefox z nowym logiem

Zamiast przeglądarki reprezentuje ono rodzinę produktów.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna ikonka ognistego liska otaczającego kulę ziemską towarzyszyła Mozilli Firefox od 2003 roku. Teraz będzie ona pełniła jedynie funkcję pomocniczą – najnowszy redesign ma reprezentować nie tylko samą przeglądarkę, ale całą powiązaną z nią markę.

W skład marki Firefox wchodzi przede wszystkim popularna przeglądarka, ale także towarzyszące jej narzędzia. Pierwszym z nich jest Firefox Send, za pomocą którego możemy przesyłać zaszyfrowane pliki i ustawiać limit pobrań. Towarzyszą mu Lockwise, program do przechowywania haseł, i Monitor. W tym ostatnim możemy sprawdzić, czy nasze hasła zostały ujawnione podczas wycieku danych. Mozilla obiecuje, że do tej rodziny dołączą wkrótce kolejne produkty.

Wszystkie oferowane usługi zostały objęte marką Firefox, której logo to wariacja na temat klasycznego symbolu przeglądarki. Zamiast liska przedstawia ono jednak kulisty płomień w odcieniach czerwieni, żółci i fioletu. W podobnej kolorystyce utrzymane są minimalistyczne loga reprezentujące Send, Lockwise i Monitor. Klasyczny lisek, chociaż w uproszczonej formie i nowych barwach, znalazł się natomiast w ikonie samej przeglądarki, czyli Firefox Browser.

Zmiany w podejściu do marki Firefox to próba zdobycia nowych klientów, którzy coraz częściej decydują się na korzystanie z Google Chrome. Mozilla chce zaoferować użytkownikom narzędzia podobne do tych wbudowanych w przeglądarkę Google, ale nastawione przede wszystkim na prywatność i zarządzanie danymi. Kolejne aktualizacje wprowadzają nowe opcje blokowania skryptów śledzących, zablokowanie autoodtwarzania zawartości i inne udogodnienia. Chętni użytkownicy będą mogli w przyszłości skorzystać z opcjonalnych, płatnych usług premium, na przykład dysku w chmurze lub darmowego VPN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne