Połącz się z nami

Technologie

Mozilla Firefox z nowym logiem

Zamiast przeglądarki reprezentuje ono rodzinę produktów.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna ikonka ognistego liska otaczającego kulę ziemską towarzyszyła Mozilli Firefox od 2003 roku. Teraz będzie ona pełniła jedynie funkcję pomocniczą – najnowszy redesign ma reprezentować nie tylko samą przeglądarkę, ale całą powiązaną z nią markę.

W skład marki Firefox wchodzi przede wszystkim popularna przeglądarka, ale także towarzyszące jej narzędzia. Pierwszym z nich jest Firefox Send, za pomocą którego możemy przesyłać zaszyfrowane pliki i ustawiać limit pobrań. Towarzyszą mu Lockwise, program do przechowywania haseł, i Monitor. W tym ostatnim możemy sprawdzić, czy nasze hasła zostały ujawnione podczas wycieku danych. Mozilla obiecuje, że do tej rodziny dołączą wkrótce kolejne produkty.

Wszystkie oferowane usługi zostały objęte marką Firefox, której logo to wariacja na temat klasycznego symbolu przeglądarki. Zamiast liska przedstawia ono jednak kulisty płomień w odcieniach czerwieni, żółci i fioletu. W podobnej kolorystyce utrzymane są minimalistyczne loga reprezentujące Send, Lockwise i Monitor. Klasyczny lisek, chociaż w uproszczonej formie i nowych barwach, znalazł się natomiast w ikonie samej przeglądarki, czyli Firefox Browser.

Zmiany w podejściu do marki Firefox to próba zdobycia nowych klientów, którzy coraz częściej decydują się na korzystanie z Google Chrome. Mozilla chce zaoferować użytkownikom narzędzia podobne do tych wbudowanych w przeglądarkę Google, ale nastawione przede wszystkim na prywatność i zarządzanie danymi. Kolejne aktualizacje wprowadzają nowe opcje blokowania skryptów śledzących, zablokowanie autoodtwarzania zawartości i inne udogodnienia. Chętni użytkownicy będą mogli w przyszłości skorzystać z opcjonalnych, płatnych usług premium, na przykład dysku w chmurze lub darmowego VPN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne