Połącz się z nami

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

Designersko A&norma SR15 nawiązuje do flagowej A&ultimy SP1000, chociaż w przypadku tańszego playerka Astell&Kern puścił wodze fantazji. 3,3-calowy ekran LCD jest bowiem lekko przekrzywiony w stosunku do bryły odtwarzacza. Spotkałem się zarówno ze zwolennikami tego wzornictwa, jak i przeciwnikami – według mnie SR15 wygląda nowocześnie i atrakcyjnie. Nie jest to zabieg całkowicie kosmetyczny, ponieważ gdy trzymamy urządzenie w prawej ręce, ekran doskonale dopasowuje się do krzywizny dłoni. 

Odtwarzacz obsługuje się trochę jak smartfon z Androidem, włącznie z najważniejszymi skrótami zawartymi w rozwijanym z góry menu. Wybór odtwarzanego artysty, albumu czy serwisu streamingowego to kwestia kilku przesunięć palcem, podobnie jak zmiana ustawień odtwarzania. Do regulacji głośności służy żłobione pokrętło; ponadto na obudowie znalazły się trzy przyciski, które umożliwiają sterowanie bez konieczności patrzenia na ekran.

Skoro przy ustawieniach jesteśmy – A&norma SR15 nie pozwala radykalnie zmodyfikować swojego brzmienia. Odtwarzacze Astell&Kern nigdy nie należały do urządzeń po brzegi wypchanych cyfrowymi filtrami, a tutaj wydaje mi się, że opcji jest jeszcze mniej; jest equalizer i w sumie nic więcej. Oddane nam do dyspozycji narzędzia pozwalają wyłącznie na lekkie dopasowanie dźwięku do słuchawek, co nie jest złym rozwiązaniem, ale osobiście lubię mieć do wyboru kilka profilów, chociażby taki do słuchania nagrań live. 

Niższa cena na pewno nie została osiągnięta kosztem specyfikacji: producent zdecydował się na zastosowanie dwóch zaawansowanych DAC-ów i analogowego wzmacniacza, które zachowują typową dla brzmienia Astell&Kern dbałość o szczegóły. Playerek charakteryzuje się delikatnie ocieplonym, jakby miękkim (ale zupełnie nie rozmytym) dźwiękiem o wysokiej dynamice. Tony niskie, średnie i wysokie wzorowo ze sobą współgrają, są proporcjonalne i czyste. SR15 można połączyć z różnymi typami słuchawek za pomocą złącza 2,5 mm lub 3,5 mm oraz przez Bluetooth (odtwarzacz obsługuje  aptX HD). 

Jedno ładowanie przekłada się na około 8 godzin słuchania bezprzewodowego i do 10, gdy korzystamy ze słuchawek przewodowych. Gdy jednocześnie ładowałem baterię i słuchałem muzyki, player potrafił się lekko zagrzać, ale na szczęście to nic groźnego. W ogóle A&norma SR15 wydaje się solidnym wyborem wśród niedrogich, high-endowych odtwarzaczy muzyki.

Specyfikacja

  • Cena 3 500 PLN
  • Ekran 3,3 cala LCD
  • DAC 2x Cirrus Logic CS43198
  • Formaty audio WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, do 24 bit / 192 kHz
  • Łączność micro USB, 3,5 mm, 2,5 mm, Wi-fi, Bluetooth
  • Wymiary 99,7 x 57,5 x 16,1 mm
  • Waga 154 g

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Yamaha YAS-209

Alexo, znajdź dobrze grający i inteligentny soundbar.

Opublikowane

dnia

Pozycja Alexy w Polsce nie należy do najmocniejszych – wirtualna asystentka Amazonu nie nauczyła się jeszcze porozumiewać w naszym ojczystym języku, a dostępność urządzeń z serii Echo na rodzimym rynku jest ograniczona. Czy warto zatem inwestować w sprzęt korzystający z tej technologii? Tak, o ile oprócz Alexy oferuje on znacznie więcej możliwości. Przykładem jest soundbar YAS-209 – świetnie grający i funkcjonalny sprzęt z bezprzewodowym subwooferem. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Polubiłem nowy soundbar od Yamahy – dostarcza on wspaniałych wrażeń dźwiękowych i pozwala sterować urządzeniami smart home z poziomu kanapy. 

Wynik
84

Plusy

Bogate, precyzyjne brzmienie z wyeksponowanymi dialogami i możliwością symulacji dźwięku przestrzennego. Obsługa Bluetooth i Wi-fi. Obecność Alexy. 

Minusy

Brak integracji z MusicCast, AirPlay 2 i Chromecastem. Nudna stylistyka.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: SMSL AD-18

Testujemy kompaktowy, funkcjonalny wzmacniacz z obsługą Bluetooth.

Opublikowane

dnia

Zakup dedykowanego wzmacniacza może być wyzwaniem – segment zdominowany jest przez piękne i high-endowe, ale drogie i zajmujące dużo miejsca sprzęty, co utrudnia zbudowanie systemu audio osobom o ograniczonym budżecie i miejscu na biurku. SMSL AD-18 to potencjalne rozwiązanie ich problemów – sprawdźmy jego możliwości dźwiękowe i konfiguracyjne. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Wzmacniacz, który mimo niewielkich rozmiarów bardzo dobrze wpasuje się w większość domowych systemów audio.  

Wynik
82

Plusy

Wystarczająco dużo mocy, by napędzać nawet głośniki podłogowe. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i high-endowy DAC. Kompaktowe wymiary.

Minusy

Dziwne, nie do końca przemyślane wejście koaksjalne, połączone z wyjściem subwoofera. Manualne przełączanie pomiędzy słuchawkami a kolumnami.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Reflect Flow

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, które pozwolą ci popłynąć na fali dźwięku…

Opublikowane

dnia

JBL wie, jak robić słuchawki sportowe, także te prawdziwie bezprzewodowe. Ostatnio do naszej redakcji trafił ciekawy model Reflect Flow, który oferuje długi czas pracy na baterii i potężny dźwięk w całkiem korzystnej cenie, doceniony zresztą przez kapitułę nagród EISA. Oby zmotywował mnie on do regularnych ćwiczeń… 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

JBL Reflect Flow okazały się świetnym wyborem na siłownię i nie tylko – ich mocny akumulator docenisz także w podróży.

Wynik
83

Plusy

Ergonomiczna konstrukcja, którą można dostosować do anatomii ucha. Wyraziste, basowe brzmienie. Proste sterowanie. Rewelacyjny mikrofon i potężna bateria.

Minusy

Brak możliwości dostosowywania brzmienia w apce. Niektóre gatunki muzyczne brzmią lepiej niż inne.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Philips Dual Scan AC3858/50

Czy ten oczyszczacz ochroni nas przed wszechobecnymi zanieczyszczeniami powietrza?

Opublikowane

dnia

W okresie zimowym wiele osób zauważa, że po pobycie w niektórych pomieszczeniach ich oczy stają się suche, a w gardle i nosie pojawia się drapanie. To znak, że w powietrzu znajduje się mnóstwo cząsteczek alergennych, które po dłuższym czasie mogą przyczyniać się do powstawania chorób skóry i układu oddechowego. Gdy na zewnątrz czyha smog, jedynym sensownym sposobem na ich usuwanie są oczyszczacze powietrza, dlatego przyjrzymy się Philipsowi AC3858/50, obiecującemu nam skuteczne rozprawienie się z zanieczyszczeniami.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Większość zimowych dni spędzamy w pomieszczeniach, a Philips AC3858/50 zadba o to, żeby powietrze w nich miało jak najlepszą jakość.

Wynik
91

Plusy

Łatwa obsługa i konfiguracja. Przejrzysty wskaźnik jakości powietrza. Duża skuteczność w usuwaniu cząsteczek i gazów. Wydajny filtr.

Minusy

Głośna praca oczyszczacza w trybie turbo.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Audio Pro BT5

Bezprzewodowy, ale domowy – testujemy stylowy głośnik Bluetooth od Audio Pro.

Opublikowane

dnia

Bluetooth w głośnikach to technologia, którą kojarzymy przede wszystkim z przenośnymi, imprezowymi gadżetami – w stacjonarnym sprzęcie audio pełni ono najczęściej pomocniczą rolę, towarzysząc modułowi Wi-fi i różnego rodzaju technologiom multiroom. Właśnie dlatego z taką ciekawością sprawdziłem Audio Pro BT5, luksusowy, bezprzewodowy głośnik korzystający przede wszystkim z Bluetooth 4.0. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Jeśli szukasz stylowego sprzętu audio z obsługą Bluetooth, koniecznie sprawdź ten minimalistyczny sprzęt od Audio Pro.

Wynik
88

Plusy

Wyrafinowane, skandynawskie wzornictwo. Mocny i kolorowy dźwięk. Łatwe parowanie Bluetooth.

Minusy

Brak separacji stereo. 

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne