Połącz się z nami

Technologie

Sztuczna inteligencja DeepMind mistrzem w StarCraft II

Sztuczna inteligencja DeepMind mistrzem w StarCraft II.

Opublikowane

dnia

AI może zostać wytrenowana do wykonywania prawie każdego zadania, od optymalizacji zdjęć i sposobu wyświetlania obrazu po gry komputerowe. W niektórych tytułach idzie jej naprawdę nieźle.

Należący do Google projekt DeepMind poinformował właśnie, że trenowana przez naukowców sztuczna inteligencja AlphaStar osiągnęła najwyższy poziom zaawansowania w grze StarCraft II. Komputer zdobył rangę Grandmaster, która do tej pory dostępna była jedynie dla najlepszych graczy. Oznacza to, że starciu z ludźmi AlphaStar będzie wygrywała w średnio 99,8% przypadków. Co najciekawsze, sztuczna inteligencja potrafi rozstrzygać potyczki na swoją korzyść za pomocą różnych strategii i wszystkich dostępnych ras. Udaje się jej to nawet wtedy, gdy zostaną na nią nałożone obostrzenia, na przykład w postaci ograniczenia widoczności mapy oponenta.

AlphaStar nabył te imponujące umiejętności w serii kilku turniejów StarCrafta II, w których rywalizował z prawdziwymi graczami, kalkulując stopień poprawności każdego ruchu i wybierając te o najwyższym prawdopodobieństwie sukcesu. To pierwsza sztuczna inteligencja o takim poziomie zaawansowania w grach RTS. Zebrane w projekcie doświadczenia przyczynią się do udoskonalenia systemów dynamicznego uczenia maszynowego, które w przyszłości mogą trafić do autonomicznych samochodów i przemysłowych robotów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne