Połącz się z nami

Newsy

Nowe rozwiązanie Norton do backupu online

Firma Symantec wprowadziła na polski rynek zaktualizowaną usługę Norton Online Backup. Wersja 2.0, współpracująca zarówno z systemami operacyjnymi Windows, jak i Mac, pozwala na backup danych z pięciu stanowisk.

Nowy Norton Online Backup umożliwia współdzielenie i przenoszenie dokumentów, zdjęć, muzyki i innych plików pomiędzy komputerami. Przywrócenie kopii zapasowej wymaga jedynie podłączenia do Internetu i jest możliwe z każdego miejsca, w dowolnie wybranym czasie. Usługa Norton Online Backup jest oferowana w polskiej wersji językowej.

Norton Online Backup pozwala w łatwy i szybki sposób dzielić się plikami ze znajomymi. Posługując się wyłącznie przeglądarką internetową, użytkownik może wybrać i udostępnić pliki umieszczone wcześniej w kopii zapasowej. W tym celu wygenerowany zostanie unikalny link do ich pobrania, który wystarczy przesłać na dowolny adres mailowy. Ulepszona funkcja migracji plików pomaga w ich łatwym przenoszeniu również między domowymi komputerami – wybrane dokumenty mogą być zdalnie transferowane na dowolnie wybraną maszynę. Rozwiązanie umożliwia również odtworzenie wcześniejszych wersji, zaktualizowanych plików. Kopie starszych wersji są przechowywane przez 90 dni.

„Dzięki prostemu w użytkowaniu rozwiązaniu Norton Online Backup 2.0 chcemy, aby internetowe kopie zapasowe stały się powszechnie dostępne dla użytkowników” – powiedziała Barbara Uzunowa-Drymer, Marketing Specialist Eastern Europe w firmie Symantec. „W naszych komputerach znajduje się wiele cennych danych – np. zdjęcia, dane finansowe, kontakty do bliskich – które w wyniku jednego zdarzenia mogą zostać bezpowrotnie utracone. Warto się przed tym zabezpieczyć, wykonując regularnie backup najważniejszych plików”.

Źródło: www.symantec.pl

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!