Połącz się z nami

Technologie

Twitter zakazuje politycznych reklam

Zmiany zostaną wprowadzone na całym świecie.

Opublikowane

dnia

Pytanie, czy portale społecznościowe powinny pełnić rolę w kampaniach politycznych, obecne jest w światowych mediach nie od dziś. Facebook zaciekle broni przedwyborczych ogłoszeń, ale niektóre kanały social media mają na ten temat inne zdanie.

Prezes Twittera Jack Dorsey poinformował właśnie, że platforma przestanie zezwalać na wykupywanie ogłoszeń o treści politycznej. Decyzja ta została podyktowana wieloma przesłankami, ale najprościej podsumowuje ją stwierdzenie „prawo do rozpowszechniania politycznych poglądów nie powinno być na sprzedaż”. Dorsey wyjaśnił, że handel reklamami promującymi konkretny światopogląd zawsze wiąże się z ryzykiem, że prezentowane informacje okażą się zmanipulowane lub zupełnie fałszywe. Według prezesa Twittera takie fałszywe ogłoszenia polityczne wpływają na całokształt porozumiewania się w internecie i dają nieuczciwą przewagę stronie, która je wykupi. Właśnie dlatego portal nie będzie pozwalał na ich publikację. Pełna polityka w sprawie ogłoszeń zostanie oficjalnie ogłoszona 15 listopada, a wejdzie w życie tydzień później.

Dorsey zaznaczył, że zmiany nie mają na celu ograniczenia niczyjego prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów, a jedynie uniemożliwić ich rozpowszechnianie w postaci reklam. To odpowiedź na poglądy prezentowane przez założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, który popiera pojawianie się ogłoszeń politycznych na swoim portalu, tłumacząc to właśnie wolnością słowa. Szef Twittera uważa takie podejście za sprzeczne z logiką – osoba dysponująca odpowiednimi środkami finansowymi ma wtedy większy zasięg rozpowszechniania swoich poglądów (lub zmanipulowanych informacji propagandowych) niż inni użytkownicy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne