Połącz się z nami

Newsy

Spotify pracuje nad samochodowym odtwarzaczem

Może być dostępny jeszcze w tym roku.

Opublikowane

dnia

Walka o klienta w sektorze inteligentnego audio samochodowego zaostrza się. Do stawki dołącza Spotify, które pracuje nad niewielkim odtwarzaczem sterowanym za pomocą komend głosowych umożliwiającym bezpośrednie korzystanie z zasobów serwisu streamingowego w aucie.

Odtwarzacz zostanie wyprodukowany przez Flex. Oprócz rozwijanego w mobilnej aplikacji Spotify sterowania głosowego otrzyma on przyciski, które będzie można przypisać do konkretnych playlist. Urządzenie będzie wykorzystywało Bluetooth do połączenia z samochodowym systemem audio, ale nie wiadomo, czy otrzyma ono natywną obsługę LTE, czy też będzie polegało na zewnętrznym modemie. Według plotek odtwarzacz Spotify trafi na rynek jeszcze w tym roku w cenie 100 USD (ok. 370 PLN). Niewykluczone, że będzie on sprzedawany jako część specjalnego pakietu z abonamentem – oprócz urządzenia w zestawie znajdzie się także subskrypcja do Spotify Premium lub jego samochodowego odpowiednika.

W przeciwieństwie do Apple CarPlay i Android Auto odtwarzacz Spotify ma bezpośrednio łączyć się z usługą. Player będzie umieszczony na stałe w samochodzie, dzięki czemu za każdym razem, gdy chcemy posłuchać muzyki, nie musimy podłączać telefonu do systemu Bluetooth lub wejścia AUX. Mimo tego Spotify nie zapomina o użytkownikach korzystających ze smartfonów – do wersji aplikacji na Androida trafił specjalny tryb samochodowy, który upraszcza jej interfejs. Funkcja automatycznie włącza się pod podłączeniu telefonu do modułu Bluetooth w aucie, ale może być również uruchomiona ręcznie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne