Połącz się z nami

Newsy

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

Nowa funkcja nosi nazwę Snapchat Cameo. Aby stworzyć film ze swoim udziałem należy zrobić selfie o odpowiednich parametrach i wybrać typ sylwetki. Program automatycznie przetworzy zdjęcie na maskę, która następnie nakładana będzie na różne klipy. Mimo tego, że bazą do jej stworzenia jest pojedyncza fotka, Cameo dostosuje mimikę i ruch ust do kontekstu filmu, na przykład symulując przeżuwanie w GIF-ie o jedzeniu.

Brzmi to zadziwiająco podobnie do deepfake, technologii wykorzystywanej do osadzania twarzy jednej osoby w ciele drugiej. Jest ona często narzędziem do generowania fake newsów i zawartości mogącej szkodzić użytkownikowi. Cameo raczej nie posłuży do żadnych groźnych celów: wszystkie klipy wyglądają niewinnie, a jakość deepfake nie pozostawia wątpliwości, że to tylko symulacja. W udostępnionych w internecie klipach często widać pewne niedociągnięcia, w tym niezgodność koloru skóry na zdjęciu i na cyfrowym ciele.

Na chwilę obecną funkcja została uruchomiona jedynie w niektórych krajach – na jej dodanie najbardziej żywiołowo zareagowała francuska społeczność Snapchata. Już niedługo ma ona trafić na wszystkie rynki świata. Niewykluczone, że w przyszłości Cameootrzyma także klipy stworzone przez zewnętrzne studia, na przykład powiązane z promocją wchodzących do kin filmów lub premierami gier komputerowych. Czas pokaże, czy funkcja ta spodoba się użytkownikom Snapchata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple blokuje aktualizację Facebooka

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Rządowa aplikacja do trackingu koronawirusa ProteGO Safe już dostępna

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!