Połącz się z nami

Newsy

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

Nowa funkcja nosi nazwę Snapchat Cameo. Aby stworzyć film ze swoim udziałem należy zrobić selfie o odpowiednich parametrach i wybrać typ sylwetki. Program automatycznie przetworzy zdjęcie na maskę, która następnie nakładana będzie na różne klipy. Mimo tego, że bazą do jej stworzenia jest pojedyncza fotka, Cameo dostosuje mimikę i ruch ust do kontekstu filmu, na przykład symulując przeżuwanie w GIF-ie o jedzeniu.

Brzmi to zadziwiająco podobnie do deepfake, technologii wykorzystywanej do osadzania twarzy jednej osoby w ciele drugiej. Jest ona często narzędziem do generowania fake newsów i zawartości mogącej szkodzić użytkownikowi. Cameo raczej nie posłuży do żadnych groźnych celów: wszystkie klipy wyglądają niewinnie, a jakość deepfake nie pozostawia wątpliwości, że to tylko symulacja. W udostępnionych w internecie klipach często widać pewne niedociągnięcia, w tym niezgodność koloru skóry na zdjęciu i na cyfrowym ciele.

Na chwilę obecną funkcja została uruchomiona jedynie w niektórych krajach – na jej dodanie najbardziej żywiołowo zareagowała francuska społeczność Snapchata. Już niedługo ma ona trafić na wszystkie rynki świata. Niewykluczone, że w przyszłości Cameootrzyma także klipy stworzone przez zewnętrzne studia, na przykład powiązane z promocją wchodzących do kin filmów lub premierami gier komputerowych. Czas pokaże, czy funkcja ta spodoba się użytkownikom Snapchata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne