Nasza Klasa nie wyjawi kodu na usunięcie Śledzika, ale planuje dalszy rozwój. Microsoft opracuje bezpiecznego następcę Internetu.
Komunikatory od Naszej Klasy i Gadu Gadu
Po „ciepłym” przyjęciu przez użytkowników Naszej Klasy Śledzika, serwis ujawnia plany wprowadzenia kolejnych usług. Nowym pomysłem ułatwiającym znalezienie znajomych ze szkoły (wydaje się niewiarygodne, ale taki był cel Naszej Klasy) jest komunikator NKTalk.
To, że rozmowy za pośrednictwem serwisów nie są w Polsce popularne nie ma żadnego znaczenia – {link_wew 5231}mikroblogi{/link_wew} też nie były, a zaledwie miesiąc po wprowadzeniu Śledzika użytkownicy przesyłają za jego pomocą milion wiadomości tygodniowo. Większość z nich dotyczy co prawda sposobu usunięcia Śledzika, ale dla reklamodawców nie ma to znaczenia. Ważna jest liczba odsłon, którą Nasza Klasa powiększa po mistrzowsku.
Wygląd komunikatora zaprezentował Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu Naszej Klasy, na Blipie. Tak, Blip jest bezpośrednim konkurentem Śledzika.
Kolejne zaskakujące posunięcie to oficjalna wersja Gadu-Gadu na Linuksa. Co prawda każdy i tak korzysta już z Kadu, EKG albo któregoś z multikomunikatorów, a decyzja jest spóźniona o dobre parę lat, ale i tak życzymy firmie powodzenia i podpowiadamy, że linuksowcy nie przepadają za reklamami.
ChromeOS w sieci?
Google ujawniło źródła przeglądarki Chromium dla zapowiadanego systemu Chrome OS. Mimo że dostęp został szybko cofnięty (kolejna drobna wpadka czy sposób na reklamę?) udało się skompilować przeglądarkę pod Linuksem. Wątpliwości o tym, czy jest to tylko przeglądarka budzi górny panel, w zwykłym Chromium przeznaczony na karty. W tej wersji mamy także zegar i kilka
dodatkowych przycisków. Może okazać się, że to co pokazano to prawie gotowy Chrome OS (jądro ma być linuksowe).
Chromium rozwija się błyskawicznie dzięki pomocy użytkowników. Wypuszczony kod jest świetnie udokumentowany i czytelny, więc chętni programiści będą mogli w łatwy sposób współtworzyć cały system. Czy Użytkownicy Google ponownie {link_wew 6189}dadzą się wykorzystać{/link_wew} w rozwijaniu produktów tej firmy?
Źródło: http://webhosting.pl/Google.Chrome.OS.jest.juz.specjalna.wersja.Chromium?page=1
Microsoft stworzy Internet 2
Internet, sieć stworzona do celów militarnych, jest zbyt niebezpieczny. Microsoft i producent broni Lockheed stworzą nową sieć, która zapewni wojsku USA większe bezpieczeństwo. „Microsoft” i „bezpieczeństwo” nie wyglądają najlepiej w jednym zdaniu, ale to właśnie ta firma została wybrana przez DARPĘ (http://pl.wikipedia.org/wiki/Defense_Advanced_Research_Projects_Agency).
Następca Internetu zostanie wybudowany w celu obrony przed spodziewanym cyberatakiem na USA. Kraj ten dostrzega zapewne, że udany atak na Estonię czy na Polskę we wrześniu- na szczęście udaremniony przez ABW – to dopiero początek. Sami żołnierze – hackerzy i oprogramowanie okazują się niewystarczające. Ciekawe, czy opracowane standardy zdefiniują system używany na routerach?