Połącz się z nami

Newsy

MWC 2019: Asystent Google z dedykowanym przyciskiem

Trafi on do smartfonów wielu producentów.

Opublikowane

dnia

Teraz, gdy możemy korzystać z Asystenta Google w naszym rodzimym języku, możliwość jego łatwego przywołania jest szczególnie istotna. Już niedługo dedykowany przycisk do jego obsługi pojawi się w nowych telefonach wielu popularnych marek.

Początkowo projekt wprowadzenia fizycznych przycisków uruchamiających Asystenta Google miał tylko jednego partnera, LG, który wprowadził go na telefonach G8 ThinQ, V50 ThinQ i K40. Ostatnio lista ta poszerzyła się o kolejnych producentów: Nokię (w modelach 3.2 i 4.2), Xiaomi (Mi Mix 3 5G i Mi 9), Vivo (V15 Pro) i TCL. Przyciski mają działać w prosty sposób – ich pojedyncze naciśnięcie przywoła Asystenta, a podwójne przywoła automatycznie wygenerowaną rozpiskę dnia użytkownika. Przytrzymanie przycisku sprawi natomiast, że urządzenie będzie nasłuchiwało poleceń aż do momentu, kiedy zdejmiemy palec z guzika. Przycisk będzie służył jedynie do obsługi Asystenta Google i nie otrzymamy możliwości jego przeprogramowania.

To nie jedyna nowość, jaką Google ogłosiło podczas MWC. Narzędzia do zarządzania czasem spędzonym ze smartfonem Digital Wellbeing nareszcie trafią poza Pixele i Androida One – jako pierwsze otrzymają je urządzenia z serii Moto G7. Wiemy również, że Asystent Google trafi na budżetowy system operacyjny KaiOS i będzie dostępny w siedmiu nowych indyjskich językach. Rozszerzone zostanie także wsparcie dla użytkowników dwujęzycznych mówiących po koreańsku, szwedzku, norwesku, duńsku, holendersku i w języku hindi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne