Połącz się z nami

Newsy

MWC 2019: Asystent Google z dedykowanym przyciskiem

Trafi on do smartfonów wielu producentów.

Teraz, gdy możemy korzystać z Asystenta Google w naszym rodzimym języku, możliwość jego łatwego przywołania jest szczególnie istotna. Już niedługo dedykowany przycisk do jego obsługi pojawi się w nowych telefonach wielu popularnych marek.

Początkowo projekt wprowadzenia fizycznych przycisków uruchamiających Asystenta Google miał tylko jednego partnera, LG, który wprowadził go na telefonach G8 ThinQ, V50 ThinQ i K40. Ostatnio lista ta poszerzyła się o kolejnych producentów: Nokię (w modelach 3.2 i 4.2), Xiaomi (Mi Mix 3 5G i Mi 9), Vivo (V15 Pro) i TCL. Przyciski mają działać w prosty sposób – ich pojedyncze naciśnięcie przywoła Asystenta, a podwójne przywoła automatycznie wygenerowaną rozpiskę dnia użytkownika. Przytrzymanie przycisku sprawi natomiast, że urządzenie będzie nasłuchiwało poleceń aż do momentu, kiedy zdejmiemy palec z guzika. Przycisk będzie służył jedynie do obsługi Asystenta Google i nie otrzymamy możliwości jego przeprogramowania.

To nie jedyna nowość, jaką Google ogłosiło podczas MWC. Narzędzia do zarządzania czasem spędzonym ze smartfonem Digital Wellbeing nareszcie trafią poza Pixele i Androida One – jako pierwsze otrzymają je urządzenia z serii Moto G7. Wiemy również, że Asystent Google trafi na budżetowy system operacyjny KaiOS i będzie dostępny w siedmiu nowych indyjskich językach. Rozszerzone zostanie także wsparcie dla użytkowników dwujęzycznych mówiących po koreańsku, szwedzku, norwesku, duńsku, holendersku i w języku hindi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!