Połącz się z nami

Newsy

Intel prezentuje nowy sposób produkcji podzespołów komputerowych

Rdzenie Sunny Cove 10 nm i układanie czipów w stosy.

Opublikowane

dnia

Ostatnimi czasy mogło się wydawać, że konkurencja wyprzedziła Intela w wyścigu technologicznym, ale firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Już wkrótce do sprzedaży trafią procesory wykorzystujące rdzenie 10 nm i układy scalone wykonane w nowatorskim procesie układania poszczególnych elementów obliczeniowych na sobie.

Architektura Sunny Cove bazuje na zapowiadanym już od dawna procesie 10 nm. Najprościej rzecz ujmując, ma on zapewnić większą wydajność przy mniejszym poborze mocy: procesory będą potrafiły jednocześnie wykonywać więcej operacji, a specjalne algorytmy zredukują opóźnienie w wykonywaniu czynności. Rdzenie mają także sprawniej wykonywać operacje szyfrowania danych. Sunny Cove trafi do procesorów najprawdopodobniej już w przyszłym roku, a Intel zapowiada, że architektura będzie na bieżąco rozwijana, a w najbliższych latach wydane zostaną jej kolejne generacje.

Obok rdzeni 10 nm Intel zaprezentował także technologię Foveros, która polega na tworzeniu układów scalonych z ułożonych na sobie podzespołów. Podobne rozwiązane wykorzystywane jest w czipach mobilnych, jednak rozwiązanie Intela ma być bardziej zaawansowane pod względem wydajności. Wszystkie komponenty będą bowiem połączone silikonową warstwą, która zwiększy liczbę połączeń między nimi, a co za tym idzie, szybkość działania. Proces Foveros umożliwia połączenie wszystkich typów podzespołów – procesorów, modemów, układów graficznych i innych elementów. Wykonane w nim układy scalone trafią do pierwszych urządzeń w 2019 roku.

Zapowiedzi Intela mają szansę porządnie namieszać na rynku procesorów konsumenckich. AMD w przyszłym miesiącu planuje oficjalną premierę układów gamingowych wykonanych w litografii 7 nm, a Qualcomm niedawno pokazał pierwszy procesor komputerowy 7 nm typu ARM. Podzespoły wykorzystujące Sunny Cove zachęcą wielu klientów do zakupu produktów Intel, a układy Foveros mają potencjał, by stać się hitem urządzeń przenośnych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne