Połącz się z nami

Newsy

Google publikuje listę najpopularniejszych wyszukiwań w 2018

O co najczęściej pytali użytkownicy ze świata i z Polski?

Jak co roku Google opublikowało zestawienie najpopularniejszych zapytań, które były wpisywane w wyszukiwarkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zarówno w Polsce, jak i na świecie dominowały wyszukiwania bieżących wydarzeń, w tym wydarzeń sportowych i śmierci znanych osób.

Zestawienie otwierają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które okazały się najpopularniejszą wyszukiwaną frazą w Polsce i na całym świecie. Pokrywa się również drugie miejsce na liście – niespodziewana śmierć muzyka Avicii wstrząsnęła fanami w naszym kraju i poza nim. Wśród wydarzeń Polacy pytali także o wybory samorządowe 2018, tegoroczną Eurowizję i egzamin gimnazjalny (co ciekawe, matura znalazła się dopiero na 10 miejscu), a najczęściej wyszukiwanymi osobami okazali się Tomasz Mackiewicz, Kora Jackowska i Meghan Markle.

Google podało też kilka statystyk dotyczących naszych ubiegłorocznych preferencji kulturalnych. Najpopularniejszym filmem na świecie okazała się Czarna pantera, a w Polsce tytuł ten przypadł Klerowi. W kategorii seriali w ogólnoświatowych wynikach wyszukiwania zwyciężyła chińska produkcja historyczna Story of Yanxi Palace, która wyprzedziła chociażby kasowe Altered Carbon. W ogóle tutaj produkcje nieanglojęzyczne dominowały: w pierwszej piątce znalazły się także seriale z Tajlandii i Indii. Polacy najczęściej szukali informacji o rodzimej produkcji Korona królów.

Ponadto najczęściej pytaliśmy Google o to, czym jest RODO i niepodległość, a także ile palców ma koń i ile udało się zebrać w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pełne statystyki wyszukiwania dostępne są w Google Trends, gdzie możemy także zobaczyć krótkie filmowe podsumowanie roku.

Pełna lista na cały świat do przejrzenia TUTAJ

Pełna lista dla Polski do przejrzenia TUTAJ

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Nowy głos polskich Map Google

Newsy

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!