SOCJAL
Do góry


Google publikuje listę najpopularniejszych wyszukiwań w 2018

O co najczęściej pytali użytkownicy ze świata i z Polski?

Jak co roku Google opublikowało zestawienie najpopularniejszych zapytań, które były wpisywane w wyszukiwarkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zarówno w Polsce, jak i na świecie dominowały wyszukiwania bieżących wydarzeń, w tym wydarzeń sportowych i śmierci znanych osób.

Zestawienie otwierają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które okazały się najpopularniejszą wyszukiwaną frazą w Polsce i na całym świecie. Pokrywa się również drugie miejsce na liście – niespodziewana śmierć muzyka Avicii wstrząsnęła fanami w naszym kraju i poza nim. Wśród wydarzeń Polacy pytali także o wybory samorządowe 2018, tegoroczną Eurowizję i egzamin gimnazjalny (co ciekawe, matura znalazła się dopiero na 10 miejscu), a najczęściej wyszukiwanymi osobami okazali się Tomasz Mackiewicz, Kora Jackowska i Meghan Markle.

Google podało też kilka statystyk dotyczących naszych ubiegłorocznych preferencji kulturalnych. Najpopularniejszym filmem na świecie okazała się Czarna pantera, a w Polsce tytuł ten przypadł Klerowi. W kategorii seriali w ogólnoświatowych wynikach wyszukiwania zwyciężyła chińska produkcja historyczna Story of Yanxi Palace, która wyprzedziła chociażby kasowe Altered Carbon. W ogóle tutaj produkcje nieanglojęzyczne dominowały: w pierwszej piątce znalazły się także seriale z Tajlandii i Indii. Polacy najczęściej szukali informacji o rodzimej produkcji Korona królów.

Ponadto najczęściej pytaliśmy Google o to, czym jest RODO i niepodległość, a także ile palców ma koń i ile udało się zebrać w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pełne statystyki wyszukiwania dostępne są w Google Trends, gdzie możemy także zobaczyć krótkie filmowe podsumowanie roku.

Pełna lista na cały świat do przejrzenia TUTAJ

Pełna lista dla Polski do przejrzenia TUTAJ

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy