Połącz się z nami

Newsy

Samsung chwali się wynikami sprzedaży smartfonów 5G

Aż 6,7 mln egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Opublikowane

dnia

Spośród popularnych w 2019 roku trendów, łączność 5G okazała się być tym najcieplej przyjętym przez konsumentów i najchętniej wybieranym. Samsung opublikował właśnie statystyki światowej sprzedaży smartfonów z nowym standardem łączności komórkowej, które pokazują, że 5G okazało się być popularniejsze niż przewidywano.

Obecnie w ofercie Samsunga znajduje się pięć telefonów 5G: Galaxy S10 5G, Note 10 Plus 5G, Note 10 5G, A90 5G i Fold 5G. Dostępne są one na różnych rynkach, niektóre tylko w rodzimej Korei, a niektóre na wielu kontynentach. Pierwsza premiera smartfonów 5G od Samsunga przypadła na maj, a do września sprzedano 2 mln egzemplarzy. Analitycy firmy przewidywali, że do końca roku wartość sprzedaży się podwoi. Okazało się jednak, że rozwój popularności 5G w ostatnim kwartale roku będzie znacznie bardziej dynamiczny – ostatecznie nabywców znalazło aż 6,7 mln telefonów. Producent nie podał, który spośród oferowanych modeli okazał się najbardziej popularny, ale zaznaczył, że w 2019 urządzenia Samsunga stanowiły aż 53,9% światowego rynku smartfonów 5G.

W tym roku możemy liczyć na jeszcze większy wzrost popularności 5G. Przyszłotygodniowe targi CES i odbywający się w lutym MWC prawdopodobnie będą zdominowane przez urządzenia wykorzystujące ten typ łączności – nie tylko telefony, ale również sprzęty domowe i rozwiązania motoryzacyjne. Samsung co prawda nie ogłosił żadnej premiery 5G na nadchodzące targi, ale wśród jego propozycji będą sztuczna inteligencja Neon oraz w pełni bezramkowy telewizor.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne