Połącz się z nami

Newsy

Kamerki Xiaomi Mijia przesyłały obrazy do niewłaściwych użytkowników

Problem wynikał z błędu w aktualizacji.

Inteligentne kamery dość często pojawiają się na naszych łamach w kontekście prywatności i bezpieczeństwa danych osobowych. Tym razem sprawa dotyczy kamerek Mijia od Xiaomi, które nagle zaczęły wyświetlać obrazy z innych domów.

Historia została nagłośniona przez jednego z użytkowników portalu Reddit. Gdy chciał on podejrzeć obraz ze swojej kamerki Mijia 1080p Home Security Basic na inteligentnym ekranie Nest Hub, zamiast transmisji na żywo wyświetlacz zaczął pokazywać nieruchome ujęcia w podczerwieni z obcych domów. Wśród nich znalazł się na przykład obraz niemowlaka w łóżeczku czy śpiącego w fotelu mężczyzny. Użytkownik zauważył, że wszystkie ujęcia zostały oznaczone znacznikami, które wskazywały, że pochodziły one z różnych stref czasowych.

W odpowiedzi na tę niepokojącą sytuację Google tymczasowo zablokowało integrację produktów Xiaomi z Asystentem Google i systemem Google Home oraz poprosiło producenta o rozwiązanie problemu. Na odpowiedź Xiaomi nie trzeba było długo czekać. Firma przyznała, że dziwne zachowanie kamerek jest wynikiem błędu aktualizacji z 26 grudnia 2019, która miała poprawić jakość strumieniowanego obrazu. Bug dotyczył jedynie użytkowników korzystających z modelu Mi Home Security Camera Basic 1080p i huba Google Nest – według Xiaomi istnieje jedynie 1 044 takich użytkowników, a problem występował jedynie przy skrajnie słabym połączeniu sieciowym. Firma obiecała jak najszybciej wyeliminować ten dość nieprzyjemny dla użytkowników błąd i przywrócić integrację z usługami Google.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Xiaomi oskarżone o zbieranie informacji o użytkownikach

Newsy

Redmi K30 Pro oficjalnie

Newsy

Premiera serii Redmi Note 9 Pro od Xiaomi

Newsy

5G dla ciebie

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!