Połącz się z nami

Newsy

Kamerki Xiaomi Mijia przesyłały obrazy do niewłaściwych użytkowników

Problem wynikał z błędu w aktualizacji.

Opublikowane

dnia

Inteligentne kamery dość często pojawiają się na naszych łamach w kontekście prywatności i bezpieczeństwa danych osobowych. Tym razem sprawa dotyczy kamerek Mijia od Xiaomi, które nagle zaczęły wyświetlać obrazy z innych domów.

Historia została nagłośniona przez jednego z użytkowników portalu Reddit. Gdy chciał on podejrzeć obraz ze swojej kamerki Mijia 1080p Home Security Basic na inteligentnym ekranie Nest Hub, zamiast transmisji na żywo wyświetlacz zaczął pokazywać nieruchome ujęcia w podczerwieni z obcych domów. Wśród nich znalazł się na przykład obraz niemowlaka w łóżeczku czy śpiącego w fotelu mężczyzny. Użytkownik zauważył, że wszystkie ujęcia zostały oznaczone znacznikami, które wskazywały, że pochodziły one z różnych stref czasowych.

W odpowiedzi na tę niepokojącą sytuację Google tymczasowo zablokowało integrację produktów Xiaomi z Asystentem Google i systemem Google Home oraz poprosiło producenta o rozwiązanie problemu. Na odpowiedź Xiaomi nie trzeba było długo czekać. Firma przyznała, że dziwne zachowanie kamerek jest wynikiem błędu aktualizacji z 26 grudnia 2019, która miała poprawić jakość strumieniowanego obrazu. Bug dotyczył jedynie użytkowników korzystających z modelu Mi Home Security Camera Basic 1080p i huba Google Nest – według Xiaomi istnieje jedynie 1 044 takich użytkowników, a problem występował jedynie przy skrajnie słabym połączeniu sieciowym. Firma obiecała jak najszybciej wyeliminować ten dość nieprzyjemny dla użytkowników błąd i przywrócić integrację z usługami Google.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne